Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Inżynieria testowa studia - kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Czemu kierunek Inżynieria testowa powinien zwrócić Twoją uwagę? Po pierwsze są to studia praktyczne. Studenci uczęszczają na wykłady, jednocześnie zdobywając praktyczne umiejętności w różnych przedsiębiorstwach. Po drugie, część studiów możesz zrealizować za granicą, więc jeśli lubisz wyzwania, będziesz miał szansę sprawdzić się w nowych realiach. Zatem przeczytaj poniższy opis, bo być może studia na kierunku Inżynieria testowa są właśnie dla Ciebie!
Program studiów i przedmioty
W ramach kierunku Inżynieria testowa realizowane są dwie specjalności: testowanie urządzeń sterujących oraz testowanie własności mechanicznych. Pierwsza z nich kształci studentów w obszarze automatyki, elektroniki oraz systemów mechatronicznych. Jeśli zdecydujesz się na tę specjalizacje, będziesz miał także możliwość poszerzania swoich umiejętności w zakresie oceniania parametrów różnego typu urządzeń. Druga specjalność skupia się na przekazaniu kompleksowej wiedzy dotyczącej właściwości mechanicznych testowanych urządzeń. Zatem takie zagadnienia jak procesy korozyjne, diagnozowanie błędów czy montaż niektórych elementów nie będą Ci obce. Ale oprócz specjalistycznych przedmiotów, każdy student uczęszcza również na zajęcia, na których poznaje obowiązujące prawo oraz zgłębia problematykę planowania strategicznego i zarządzania. Będziesz miał także okazję zyskać niezbędną wiedzę z zakresu finansów oraz marketingu.
Praca po studiach
Studia na kierunku Inżynieria testowa to unikatowe kształcenie, które pozwoli Ci na podjęcie zatrudnienia w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej oraz produkcyjnej. Zatem jeśli nauki ścisłe oraz techniczne od zawsze przykuwały Twoją uwagę, chciałbyś dalej rozwijać się w tych kierunkach, a jednocześnie szukasz studiów o praktycznym charakterze, to nie pozostaje Ci nic innego, jak podjąć naukę na kierunku Inżynieria testowa!
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Inżynierię testową
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
znajomości zagadnień dotyczących automatyki, elektrotechniki oraz elektroniki
znajomości języków programowania
testowania czujników, regulatorów oraz sterowników
znajomości budowy aparatury pomiarowej oraz jej użytkowania
badania własności mechanicznych
identyfikowania występujących trudności w procesie eksploatacji urządzeń
dokonywania oceny jakości testowanego produktu
znajomości zagadnień z obszaru marketingu, prawa, zarządzania oraz finansów
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria testowa?
1. Typ i tryb studiów
Inżynieria testowa to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk technicznych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student powyższego kierunku będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu automatyki, elektrotechniki, mechaniki oraz innych nauk technicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
Elektrotechnika stosowana
Zarządzanie projektem, zarządzanie, praca naukowa
Technologie informatyczne
Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie licznych warsztatów praktycznych przewidzianych na powyższym kierunku, zdobędziesz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Absolwenci będą posiadać umiejętność badania parametrów i cech konstrukcyjnych maszyn i urządzeń inżynierskich. Studenci poznają także zasady programowania urządzeń wykonawczych, sterowników czy elementów systemów mechatronicznych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria testowa będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria testowa
Absolwent kierunku Inżynieria testowa znajdzie zatrudnienie w/jako: