Uważasz że jesteś osobą która chce zmienić gospodarkę i analizujesz ją? Ten kierunek jest dla Ciebie, nie mogłeś trafić lepiej. Rynek ekonomiczno - finansowy stoi przed tobą otworem.
Absolwenci tego kierunku, dzisiaj pracują w największych firmach zajmujących się ekonomią oraz finansami.
Kierunek ten jest unikatowy, umiejętność liczenia jest tak samo ważna jak umiejętność gotowania, jedno i drugie jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jesteś dobrym matematykiem, umiesz liczyć każdy grosz, ten kierunek jest idealny dla Ciebie.
1. Typ i tryb studiów
Kierunek analityka gospodarcza można realizować zarówno w trynie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni, dlatego też ta forma kształcenia będzie dobrym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce.
Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu zdobywania wykształcenia z innymi codziennymi aktywnościami, to wybierz studia zaoczne. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie ekonomiczne.
Studia na kierunku analityka gospodarcza możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia na kierunku analityka gospodarcza będzie oscylował głównie wokół tematów związanych z naukami ekonomicznymi, ścisłymi czy społecznymi.
W programie studiów na kierunku ana znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
matematyka dla ekonomistów
-
statystyka pracy
-
modelowanie procesów biznesowych
-
statystyczna analiza danych
Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu makro i mikro ekonomii oraz finansów, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
W czasie studiów będziesz miał także okazję zapoznać się z prawem gospodarczym i finansowym oraz nauczyć się zastosowania regulacji prawnych w praktyce.
Program kształcenia zakłada realziacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studenci, którzy aplikują na kierunek analityka gospodarcza zdobędą także szereg cennych umiejętności praktycznych. W czasie studiów nauczysz się stosowania metod ilościowych, które zastosujesz między innymi w analizie zjawisk gospodarczych.
Co więcej, wykształcisz zdolności z zakresu finansów i rachunkowości, a także dowiesz się wi jaki sposób prowadzić ocenę ekonomiczną różnorodnych podmiotów gospodarczych. Jako student będziesz miał możliwość poznania nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę.
4. Gdzie studiować analitykę gospodarczą
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek analityka gospodarcza: