INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0

INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0

INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0 studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 to innowacyjny projekt skierowany do studentów, którzy jednocześnie chcą zdobywać wiedzę teoretyczną na zajęciach akademickich i kształcić swoje umiejętności praktyczne i zdobywać cenne doświadczenie podczas pracy zawodowej.

Dzięki tak niezwykłej i przyszłościowej formie kształcenia studenci mają szansę poznać tajniki branży i jej specyfikę, co jest niezwykle ważne w planowaniu dalszej kariery zawodowej. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi uczyć się nowych rzeczy i zdobywać kolejne, liczne doświadczenia oraz masz duże zdolności z zakresu nauk ścisłych i technicznych to ten projekt jest stworzony właśnie dla ciebie!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0?

 

Ze względu na dualny charakter studiów będziesz jednocześnie pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobywać umiejętności praktyczne. W trakcie zajęć akademickich nauczysz się wielu nowych rzeczy z zakresu szeroko rozumianej branży produkcyjnej.

Jako student dowiesz się więcej na temat organizacji i nadzorowania procesów produkcyjnych oraz w jaki sposób nimi zarządzać. Ponadto poznasz najnowsze techniki informatyczne, wykorzystywane na co dzień w tej gałęzi przemysłu, których stosowanie sprawi, że twoja praca stanie się efektywniejsza. Nauczysz się także jak zarządzać zasobami ludzkimi i pracować w dużych zespołach badawczych. Jednak w programie studiów największy nacisk kładziony jest na kształtowanie umiejętności praktycznych.

Połowę czasu spędzisz na praktykach w wybranych przedsiębiorstwach, dzięki czemu zyskasz cenne doświadczenie. Wszystkie wykłady i warsztaty będą prowadzone przez najlepszych naukowców i praktyków, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Wykształcisz także tak zwane kompetencje miękkie, takie jak: komunikatywność, umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu, kreatywność i samodzielność. Mają one duże znaczenie dla pracodawców, którzy chętnie zatrudniają pracowników o tego typu zdolnościach.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 będziesz miał kompleksowe wykształcenie z zakresu nadzorowania produkcji oraz pozostałych aspektów wchodzących w skład tej dyscypliny. Dzięki uzyskanej wiedzy teoretycznej i umiejętnościom praktycznym oraz doświadczeniu zdobytemu podczas stażu będziesz miał szansę na uzyskanie ciekawej i perspektywicznej pracy w swoim zawodzie.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie jako inżynier produkcji czy inżynier utrzymania ruchu. Ponadto znajdziesz prace na stanowisku inżyniera jakości. Będziesz miał także wszelkie kwalifikacje niezbędne do założenia własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów możesz też kontynuować naukę i zdobywać dalsze wykształcenie przy jednoczesnym rozwijaniu swoich pasji.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020 / 2021

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 18.05.2020
do 16.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 11.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
do 01.10.2020
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 13.05.2020
do 13.09.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 18.05.2020
do 08.09.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0:

 • wiedza z zakresu nadzorowania procesów produkcji
 • wiedza z zakresu inżynierii mechanicznej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość działania systemów informatycznych
 • zdolności komunikacyjne
 • zdolności pracy w grupie
 • znajomość języka obcego
 • znajomość rysunku technicznego

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień z obszaru nauk technicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na powyższy kierunek będą miały okazję zdobyć wszechstronną wiedzę na temat inżynierii produkcji, inżynierii mechanicznej czy utrzymania ruchu. Ponadto, jako student dowiesz się więcej o prowadzeniu biznesu i zarządzaniu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Przetwarzanie sygnałów i obrazów
 • Podstawy projektowania inżynierskiego
 • Metody statystyczne w sterowaniu procesami
 • Systemy oceny zgodności

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 będą miały wymiar praktyczny. Studenci będą uczęszczać na liczne staże, dzięki którym zdobędą cenne umiejętności i doświadczenie zawodowe. Jako student nauczysz się między innymi zarządzania jakością i produkcją w różnych dziedzinach przemysłu. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób projektować procesy wytwarzania. W czasie licznych warsztatów poznasz zaawansowane narzędzia i programy informatyczne oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0 STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

Czas trwania studiów na kierunku inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0 STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek inżynieria produkcji w przemyśle 4.0 na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Przedmioty:

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE PRACOWAĆ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0:

 • branża spożywcza
 • inżynier produkcji
 • inżynier utrzymania ruchu
 • branża motoryzacyjna
 • branża metalowa
 • dział produkcyjny
 • technologia produkcji
 • inżynier jakości

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRODUKCJI W PRZEMYŚLE 4.0

Komentarze (0)