SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA studia- kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, ekologia oraz dbanie o środowisko naturalne i cały ekosystem stało się niezwykle popularnym i szczególnie istotnym zagadnieniem. Coraz więcej ludzi decyduje się na porzucenie swoich codziennych nawyków i przyzwyczajeń na rzecz ekologicznych rozwiązań. Nawet najmniejsze zmiany mogą mieć kolosalny wpływ na poprawę stanu przyrody i środowiska naturalnego. Jednak, równie istotne jest podejmowanie działań na szeroką skalę i zmiany w różnorodnych gałęziach gospodarki i przemysłu.

W związku z tym wciąż wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu ochrony środowiska, którzy potrafiliby wykorzystać swoją wielopłaszczyznową wiedzę podczas pracy zawodowej. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest nowo powstały, niezwykle prestiżowy i zarazem interesujący kierunek studiów, sieci i instalacje w inżynierii środowiska. Ich program skierowany jest do osób chcących zdobyć wszechstronne i niezwykle przyszłościowe wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną pracę.Jeżeli ty także należysz do tego grona, to koniecznie weź udział w rekrutacji!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku sieci i instalacje w inżynierii środowiska?

Przede wszystkim ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin nauki, bezpośrednio powiązanych z ekologią, ochroną środowiska oraz naukami ścisłymi. Jako student będziesz miał szansę uczestnictwa w wielu ciekawych wykładach i warsztatach, dzięki którym dowiesz się więcej na temat budowy i konstrukcji nowoczesnych instalacji budowlanych, zgodnych z wymogami ekologicznymi.

Ponadto, zaznajomisz się ze sposobami ochrony natury i środowiska i metodami oraz technikami przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza i ekosystemu. Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także swoje zdolności praktyczne i nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów informatycznych, na co dzień stosowanych w branży budowlanej. Co więcej, będziesz miał szansę wziąć udział w stażach i praktykach zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów będziesz mógł pochwalić się wielopłaszczyznową wiedzą i gruntownym wykształceniem z obszaru ekologii, nauk technicznych i ścisłych. Zdobyte umiejętności i kwalifikacje zawodowe pozwolą Ci zdobyć ciekawą i rozwijająca pracę w wielu prężnie działających branżach. Jako absolwent, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w branży budowlanej.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik biur projektowych, firmach wykonawczych czy eksploatacyjnych. Równie ciekawą i przyszłościową opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z przedsiębiorstwami produkcyjno-handlowmi oraz jednostkami administracji publicznej. Co więcej, będziesz miał kompleksowe przygotowanie potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego i zarazem interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, biologii, chemii, matematyki lub fizyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA:

 • wiedza matematyczna
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • znajomość nowoczesnych technologii stosowanych w ochronie środowiska
 • wiedza z obszaru ekologii
 • znajomość budowy i konstrukcji maszyn przemysłowych
 • znajomość specjalistycznego oprogramowania informatycznego
 • umiejętność projektowania sieci i instalacji
 • wiedza z obszaru architektury i budownictwa
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA:

 • biura projektowe
 • branża budowlana
 • projektant i konstruktor maszyn budowlanych
 • architekt
 • administracja państwowa
 • firmy korporacje międzynarodowe

 

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SIECI I INSTALACJE W INŻYNIERII ŚRODOWISKA

Komentarze (0)