Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności

Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności

Studia na kierunku bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywnościstudia - kierunek studiów

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). 

Studia na kierunku bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. technologii żywności, prawodawstwa żywnościowego w Polsce i Unii Europejskiej, a także metod kontroli jakości produkcji żywności.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przedsiębiorstwach przetwórstwa spożywczego czy zakładach zajmujących się pozyskiwaniem, przechowywaniem i dystrybucją żywności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności wymaga od kandydata posiadania dyplomu ukończenia szkoły średniej, jednak nie wskazuje na konkretne, niezbędne do przyjęcia na studia przedmioty.

 *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności

Kierunki studiów takie jak Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności dają studentom możliwość zdobycia wiedzy z dziedzin takich jak matematyka, fizyka, chemia czy ekologia. Oprócz tego, program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę z zakresu m.in. przemian i funkcji składników żywności, podstaw żywienia człowieka czy inżynierii procesowej i aparatury przemysłu spożywczego.

Studenci kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności mają również możliwość zapoznać się z prawodawstwem żywnościowym w Polsce i Unii Europejskiej oraz poznać metody kontroli jakości produkcji żywności, w tym laboratoryjne. Studenci mogą także poznać stosowane w przedsiębiorstwach produkujących żywność systemy zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności to: jakość żywności pochodzenia roślinnego, nadzór weterynaryjny i sanitarny w gospodarce żywnościowej czy ogólna technologia żywności.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ PRODUKCJI ŻYWNOŚCI?

Kierunek Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności oferowany przez szkoły wyższe daje studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. technologii żywności czy kształtowania jakości i wartości produktów w całym cyklu ich życia, także na etapie projektowania żywności.

Studenci tego kierunku mają również możliwość zdobyć podstawową wiedzę z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz nauczyć się analizować zagrożenia i oceniać ryzyko w produkcji żywności.

Duża część zajęć na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności ma charakter praktyczny, dzięki czemu studenci mają możliwość nauczyć się, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ PRODUKCJI ŻYWNOŚCI?

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ PRODUKCJI ŻYWNOŚCI

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy np. w zakładach spożywczych czy żywienia zbiorowego, m.in. na działach produkcji. Mogą również znaleźć zatrudnienie w laboratoriach kontroli jakości procesów produkcji. Absolwenci tego kierunku mogą także pracować w ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz w instytucjach nadzoru. Absolwenci kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności mogą znaleźć pracę również w organach urzędowej kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności:

 • laboratoria,
 • zakłady spożywcze,
 • zakłady żywienia zbiorowego,
 • działy produkcji żywności,
 • ośrodki badawczo-rozwojowe,
 • organy urzędowej kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności.

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności studia I stopnia

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)