Food processing, safety and quality

Food processing, safety and quality

Dodaj do ulubionych

Food processing, safety and quality studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Food processing, safety and quality to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Opis kierunku

Studia na kierunku Food processing, safety and quality dają studentom możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. nauk matematyczno-przyrodniczych, chemii czy biochemii, a także dotyczących np. produkcji i dystrybucji żywności. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku Food processing, safety and quality najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, chemia, fizyka, biologia, język obcy.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
 

Praca po studiach

Studia na kierunku Food processing, safety and quality dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w przemyśle spożywczym, w jednostkach administracji samorządowej i rządowej czy w służbach sanitarnych.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Food processing, safety and quality wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przez to, że studia prowadzone są w języku angielskim, wymagana jest również znajomość tego języka na odpowiednim poziomie. Weryfikowana jest ona odpowiednim dokumentem lub rozmową kwalifikacyjną.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Food processing, safety and quality:

 • matematyka,
 • chemia,
 • fizyka,
 • biologia,
 • język obcy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FOOD PROCESSING, SAFETY AND QUALITY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Food processing, safety and quality - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku food processing, safety and quality

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Food processing, safety and quality:

   Studia na kierunku Food processing, safety and quality dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu takich dziedzin jak m.in. matematyka, fizyka, chemia czy ekologia, a także prawa i ogólnej technologii żywności. Studia na tym kierunku mają za zadanie przede wszystkim przekazać studentom kompetencje w zakresie takim jak na przykład wdrażanie, nadzorowanie i doskonalenie procesów w przetwórstwie, a także ocena jakości produktów spożywczych z wykorzystaniem nowoczesnych metod.

   Studenci kierunku Food processing, safety and quality mogą również zdobyć umiejętność wykorzystania technologii komputerowej w zarządzaniu jakością i bezpieczeństwem żywności. Mogą także poznać zasady zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności zgodne z międzynarodowymi regulacjami prawnymi.

   Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Food processing, safety and quality: systemy, materiały i urządzenia do pakowania żywności; chemia żywności czy aparatura przemysłu spożywczego.

    

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FOOD PROCESSING, SAFETY AND QUALITY?

   Food processing, safety and quality to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobyć wiedzę z zakresu m.in. procesów chemicznych i biochemicznych, które zachodzą w żywności; współczesnych problemów, jakie stoją przed nowoczesną produkcją i dystrybucją żywności o wysokiej jakości czy różnych metod utrwalania żywności.

   Kierunki studiów takie jak Food processing, safety and quality dają studentom także możliwość zdobycia umiejętności w zakresie wdrażania i nadzorowania, a także doskonalenia procesów w przetwórstwie czy systemów zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności w przedsiębiorstwach. Studia prowadzone są w języku angielskim.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Food processing, safety and quality możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FOOD PROCESSING, SAFETY AND QUALITY?

   Studia na kierunku Food processing, safety and quality trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FOOD PROCESSING, SAFETY AND QUALITY

   Studia na kierunku Food processing, safety and quality dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w szeroko rozumianym przemyśle spożywczym, a także w zakładach zajmujących się pozyskiwaniem, magazynowaniem i dystrybucją żywności czy w służbach sanitarnych. Absolwenci tego kierunku mogą również znaleźć zatrudnienie w laboratoriach kontroli jakości i certyfikacji wyrobów, jednostkach kontrolno-pomiarowych, a także w jednostkach administracji samorządowej i państwowej.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Food processing, safety and quality:

   • przemysł spożywczy,
   • zakłady zajmujące się pozyskiwaniem, magazynowaniem i dystrybucją żywności,
   • służby sanitarne,
   • laboratoria kontroli jakości,
   • jednostki kontrolno-pomiarowe,
   • jednostki administracji samorządowej i państwowej.

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FOOD PROCESSING, SAFETY AND QUALITY

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
   • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
   • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
   • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
   • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
   • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych