Mechaniczna inżynieria tworzyw

Mechaniczna inżynieria tworzyw

Mechaniczna inżynieria tworzyw studia

Mechaniczna inżynieria tworzyw studia - kierunek studiów

Jak produkuje się obudowy telewizorów LCD, elementy dla medycyny czy jak wytłacza się folię wielowarstwową? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się studiując Mechaniczną inżynieria tworzyw. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to Mechaniczna inżynieria tworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Mechaniczna inżynieria tworzyw? Podczas studiów będziesz mógł zdobyć wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak: podstaw przetwórstwa tworzyw polimerowych, technologii wytwarzania, maszyn i narzędzi do przetwórstwa tworzyw, projektowania wytworów z tworzyw, technologii obróbki metali, komputerowego wspomagania konstruowania CAD/CAM i wytwarzania CAE w przetwórstwie tworzyw. Co więcej, zajęcia będą też dotyczyć organizacji przetwórstwa tworzyw, a także najważniejszych trendów rozwojowych tej branży. Obce nie będą Ci także aspekty ekologiczne w procesie wytwarzania oraz produkcji materiałów przemysłowych. Jedno jest pewne – podczas studiów nie będziesz mógł narzekać na nudę!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Mechaniczna inżynieria tworzyw? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w działach konstrukcji, projektowania, technologii i zarządzania. Obecnie branża przetwórstwa tworzyw polimerowych nieustannie się rozwija, co oznacza, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy, a dodatkowo możesz szukać interesujących ofert praktyk w polskich firmach. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływ na materiały, z których tworzone są sprzęty do użytku codziennego i specjalistycznego to Mechaniczna inżynieria tworzyw może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując mechaniczna inżynieria tworzyw

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • podstaw przetwórstwa tworzyw polimerowych, technologii wytwarzania, maszyn i narzędzi do przetwórstwa tworzyw,
 • projektowania wytworów z tworzyw, technologii obróbki metali, komputerowego wspomagania konstruowania CAD/CAM i wytwarzania CAE w przetwórstwie tworzyw,
 • polimerowych tworzyw konstrukcyjnych, specjalnych i kompozytowych, tworzyw stosowanych w mechatronice,
 • projektowania, wytwarzania i eksploatacji narzędzi, recyklingu materiałów oraz zarządzania środowiskiem,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku mechaniczna inżynieria tworzyw

Absolwent kierunku mechaniczna inżynieria tworzyw znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w działach konstrukcji,
 • pracownik w zakresie projektowania oraz technologii,
 • pracownik w dziale zarządzania.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku mechaniczna inżynieria tworzyw, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, chemia, fizyka, język obcy.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku MECHANICZNA INŻYNIERIA TWORZYW

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Mechaniczna inżynieria tworzyw

MECHANICZNA INŻYNIERIA TWORZYW - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

     PRACODAWCY

     Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

     Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

     zobacz kogo szukamy >>

     Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

     zobacz kogo szukamy >>

     Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

     zobacz kogo szukamy >>

     Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu.

     zobacz kogo szukamy >>

     WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

     zobacz kogo szukamy >>

     Komentarze (0)