1. Typ i tryb studiów
Kierunek inżynieria multimediów jest dostępny zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia w trybie stacjonarnym będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Program studiów niestacjonarnych realizowany będzie podczas weekendowych zjazdów.
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne i artystyczne.
Studia na kierunku inżynieria multimediów możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku inżynieria multimediów: cyfrowa reprezentacja danych multimedialnych, grafika komputerowa i multimedialna, matematyka dyskretna, struktury dyskretne, percepcja dźwięku i obrazu.
Jako student kierunku inżynieria multimediów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk technicznych, informatycznych, a nawet artystycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Inżynierie multimediów
-
Opracowanie danych pomiarowych
-
Autopromocja dzieł multimedialnych
W toku nauki, studenci będą zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę dostępnych modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku inżynieria multimediów będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jako student nauczysz się obsługi nowoczesnej elektroniki używanej na co dzień w projektach artystycznych i multimedialnych.
Studenci poznają także zasady tworzenia grafiki komputerowej, animacji oraz zastosowania technik multimedialnych. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Techniki audiowizualne w dzisiejszych czasach są niezwykle popularne i wykorzystywane na szeroką skalę zarówno w projektach artystycznych, jak i użytkowych. Dynamiczny i prężnie rozwijający się rynek nowoczesnych technologii wymaga nieustannego wdrażania nowych rozwiązań i doskonalenia już istniejących. Dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru tej dziedziny.
Jako odpowiedź na tego typu potrzeby i tendencje panujące na współczesnym rynku pracy, powstał niezwykle przyszłościowy i interesujący kierunek inżynieria multimediów. Jest on skierowany do wszystkich tych, których interesują nauki ścisłe i techniczne oraz chcieliby związać z nimi swoją zawodową przyszłość.
Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje to nie wahaj się i wybierz te studia, które umożliwią Ci rozwijanie swoich pasji i zdobywanie nowych, przydatnych i wzbogacających umiejętności.
5. Gdzie studiować inżynierię multimediów
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria multimediów: