Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Dodaj do ulubionych

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna studia - kierunki studiów

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Biocybernetyka i inżynieriabiomedyczna to interdyscyplinarny kierunek studiów aktywnie odpowiadający na wyzwania współczesnej medycyny. Studenci w trakcie kształcenia będą uczyć się między innymi, jak projektować i wytwarzać urządzenia biomechantroniczne i służące do rehabilitacji. Poznają metody wytwarzania nowoczesnych protez, sztucznych narządów czy implantów. Tego typu umiejętności muszą opierać się jednak na rozległej wiedzy z pogranicza nauk ścisłych – matematyki, fizyki czy informatyki.

Absolwenci kierunków takich biocybernatyka i inżynieria biomedyczna posiadają kwalifikacje, które umożliwią zawodowy rozwój w przemyśle medycznym i biocybernetycznym związanym z wytwórstwem protez. Na absolwentów czekać będą ośrodki badawczo-rozwojowe czy instytucje naukowe działające zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna na większości uczelni brane są pod uwagę: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Województwo
Miejscowość
studia I stopnia
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
studia I stopnia
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Tryb studiów
studia I stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biocybernetyka i inżynieria biomedyczna?

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Biocybernetyka i inżynieria biomedczyna to multidyscyplinarny kierunek, dzięki któremu zdobędziesz cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną, aby móc współtworzyć zintegrowane środowisko biomechatroniczne.
Dowiesz się, w jaki sposób skutecznie integrować sprzęt rehabilitacyjny, medyczny oraz biomechatroniczny, jaka jest specyfikacja polskiej gospodarki i sektora obronności w perspektywie nowoczesnych rozwiązań dla nauki oraz jak profesjonalnie zaprojektować bioprotezy, sztuczne narządy czy implanty.
Nauczysz się, jak projektować systemy automatycznego sterowania i robotyki w medycynie, w jaki sposób eksploatować systemy IT do sprzętu medycznego , biomechatronicznego oraz rehabilitacyjnego. Co więcej, poznasz tajniki wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości jako elementu wspierającego działanie służb medycznych zarówno w kraju, jak i za granicą.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • gospodarki i sektora obronności
 • rodzajów sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego oraz biomechatronicznego i możliwości jego integracji
 • projektowania bioprotez, implantów i sztucznych narządów
 • rozbudowanych systemów informatycznych w medycynie
 • projektowania systemów automatycznego sterowania i robotyki w medycynie
 • rozwoju oprogramowania sprzętu biomechatronicznego
 • projektowania, eksploatacji i serwisu systemów IT do sprzętu medycznego i systemów medycznych, rehabilitacyjnych oraz biomechatronicznych
 • wytwarzania, odbioru i przetwarzania sygnałów biologicznych
 • projektowania mobilnych urządzeń mikrokontrolerowych
 • projektowania i serwisowania elektronicznej aparatury diagnostycznej oraz terapeutycznej
 • wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości jako elementu wspierającego działanie służb medycznych

Jak wyglądają studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna?

Czym jest wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w konfrontacji z inżynierią biomedyczną? Jak współczesna technologia może pomóc rozwinąć systemy biomechatroniczne oraz rehabilitacyjne? Czy pnadeszła pora na potężną rewolucję w dziedzinie gospodarki i obronności kraju?

Odpowiedzi na powyższe pytania ukryte są w nowoczesnym programie studiów – biocybernetyka i inżynieria biomedyczna to świetna okazja, aby przyczynić się do udoskonalenia funkcjonowania systemów medycznych, rehabilitacyjnych oraz biomechatronicznych zarówno w środowisku polskim, jak i w skali międzynarodowej. 

 

1. Tryb i typ studiów

W zależności od kierunku studiów możesz realizować swoją edukację w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Uczelnie w Polsce kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna oferują w formie stacjonarnej (dziennej), a więc zajęcia na tym kierunku odbywają się od poniedziałku do piątku, gwarantując jednocześnie realizację założonego programu kształcenia i możliwość odbycia praktyk zawodowych.

 

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci biocybernetyki i inżynierii biomedycznej uczęszczają na szereg fascynujących przedmiotów, dla których podłoże stanowią nauki biologiczne, informatyczne i stricte techniczne.

 

W programie zajęć znajdziesz między innymi:

 • biologię z wprowadzeniem do genetyki,
 • podstawy elektrotechniki,
 • sieci komputerowe
 • metrologię i systemy pomiarowe.

 

Program kształcenia konstruowany jest z przedmiotów obowiązkowych, obieralnych, a przede wszystkim specjalizacyjnych. Studenci wybierają specjalność, która ukierunkowuje ich specyfikę zawodową.

Do wyboru masz, chociażby elektronikę biomedyczną, biomechatronikę i sprzęt rehabilitacyjny, biocybernetykę, optoelektronikę dla inżynierii biomedycznej. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na bieżąco na stronach internetowych wybranych uczelni. Są one zmienne.

W zależności od ukończonej specjalizacji studenci mogą poszczycić się umiejętnościami obejmującymi:

 

 • projektowanie i wytwarzanie urządzeń biomechatronicznych i rehabilitacyjnych,
 • modelowanie i symulację systemów i urządzeń dla potrzeb sensoryki medycznej,
 • programowanie mobilnych urządzeń mikrokontrolerowych,
 • obsługę systemów wirtualnej rzeczywistości, która wspiera działanie służb medycznych.

Ważne są także zdolności analityczne, diagnostyczne, badawcze, a także umiejętność pracy w zespole.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna to nowatorski projekt edukacyjny, zakładający multidyscyplinarność w obszarze gospodarki i obronności kraju.
Jeśli chciałbyś stać się częścią wielowymiarowych działań na rzecz udoskonalenia systemów informatycznych, mających służyć jako innowacyjne wsparcie funkcjonowania jednostek wojskowych w dziedzinie medycyny i natychmiastowo reagować na jakiekolwiek zagrożenia na polu walki, nie czekaj – aplikuj. Zadbaj o swoją przyszłość.
 
4. Gdzie studiować biocybernetykę i inżynierię biomedyczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna:

 

Ile trwają studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna?

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Innowacyjny kierunek, którym jest biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, możesz realizować przede wszystkim na pierwszym stopniu studiów stacjonarnych. Studia inżynierskie trwają siedem semestrów, czyli trzy i pół roku, i umożliwiają zdobycie tytułu inżyniera.

Gdzie będziesz pracował po kierunku biocybernetyka i inżynieria medyczna?

Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria medyczna? Jako absolwent tego innowacyjnego kierunku z łatwością zdobędziesz zatrudnienie w instytucjach działających na rzecz sektora gospodarki oraz obronności kraju.
Doskonałą alternatywą będzie dla Ciebie praca jako specjalista ds. leasingu oraz dystrybucji sprzętu biomechatronicznego, rehabilitacyjnego lub medycznego, jak również wykwalifikowany pracownik instytutów badawczych czy biur projektowych.
Będziesz mieć niepowtarzalną okazję, aby spełnić się jako pracownik administracji rządowej lub samorządowej, a także wsparcie serwisowe w organizacjach rządowych lub pozarządowych. Ponadto możesz założyć własną działalność gospodarczą i aktywnie wspierać służbę zdrowia jako specjalista ds. serwisu sprzętu biomechatronicznego, rehabilitacyjnego oraz medycznego.
Co więcej, świetnie sprawdzisz się na stanowisku specjalisty w ośrodkach naukowo-badawczych, w obszarze inżynierii biomechanicznej w rehabilitacji i sporcie czy jako specjalista ds. innowacji w zakresie systemów medycznych pola walki w jednostkach wojskowych zarówno w kraju, jak i za granicą. 
 
Absolwent kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • specjalista ds. leasingu oraz dystrybucji sprzętu biomechatronicznego, rehabilitacyjnego lub medycznego
 • instytutach badawczych lub biurach projektowych
 • pracownik administracji rządowej lub samorządowej
 • pracownik organizacji rządowych i pozarządowych
 • służbie zdrowia jako specjalsta ds. serwisu sprzętu biomechatronicznego, rehabilitacyjnego oraz medycznego
 • inżynierii biomechanicznej w sporcie i rehabilitacji
 • ośrodkach naukowo-badawczych
 • własna działalność gospodarcza
 • instytucjach zajmujących się biocybernetyką
 • pracownik akademicki
 • jednostkach wojskowych jako specjalista ds. innowacji w zakresie systemów medycznych pola walki
 • serwisant sprzętu medycznego
 • administracji medycznej
 • jednostkach klinicznych i ambulatoryjnych
 • szpitalach wojskowych
 • firmach zajmującycyh się integracją sprzętu medycznego

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Komentarze (0)