MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH

MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH

MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH studia-kierunek studiów

 
Materiały nieżelazne coraz częściej stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w medycynie, transporcie, budownictwie czy branży zbrojeniowej. W związku z popularnością tego typu materiałów wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dyscypliny.
Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstał kierunek materiały i technologie metali nieżelaznych. Ich program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu projektowania, badania i zajmowania się produkcją urządzeń z metali nieżelaznych. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z obszaru nauk technicznych oraz chciałbyś nauczyć się wielu nowych rzeczy i rozwijać swoje pasje, to powinieneś wybrać studia na kierunku materiały i technologie metali nieżelaznych.
 
Czego nauczysz się na kierunku materiały i technologie metali nieżelaznych?
 
W trakcie studiów na kierunku materiały i technologie metali nieżelaznych zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin wiedzy składających się na tę szeroką dyscyplinę. Jako student zapoznasz się z budową i właściwościami metali nieżelaznych. Nauczysz się także technik i metod używanych podczas procesu projektowania urządzeń stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Podczas kursu poznasz także najnowsze rozwiązania informatyczne, które na co dzień stosowane są w tej branży.
Ponadto będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie idealnie dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz między zaawansowanymi materiałami i technologiami w elektroenergetyce, technologiami w motoryzacji, lotnictwie i kolejnictwie, budownictwie oraz w medycynie. Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że zdobędziesz wszechstronne wykształcenie i będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Studiując na tym perspektywicznym kierunku będziesz miał dostęp do nowocześnie wyposażonych laboratoriów. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku materiały i technologie metali nieżelaznych będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu projektowania oraz znajomości właściwości i budowy metali nieżelaznych. Ponadto nauczysz się produkcji urządzeń stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Jako absolwent znajdziesz prace w firmach zajmujących się projektowaniem i przetwórstwem metali nieżelaznych.
Ponadto możesz rozpocząć karierę naukową w ośrodkach badawczo-rozwojowych. Dodatkowo, możesz otworzyć własną działalność gospodarczą i skupić się na rozwijaniu biznesu. Jako że specjaliści z tej dziedziny są doceniani na całym świecie możesz rozważyć karierę międzynarodową, zarówno w zagranicznych firmach i korporacjach, jak i poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku materiały i technologie metali nieżelaznych będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH:

 • znajomość budowy metali nieżelaznych
 • znajomość właściwości metali nieżelaznych
 • umiejętność projektowania urządzeń z metali nieżelaznych
 • umiejętność korzystania z technologii informatycznych
 • umiejętność korzystania ze specjalistycznych aparatur badawczych
 • znajomość języka obcego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH:

 • firmy zajmujące się projektowaniem urządzeń z metali nieżelaznych
 • ośrodki badawczo-naukowe
 • przemysł
 • biura projektowe
 • własna działalność gospodarcza
 • laboratoria badawcze
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATERIAŁY I TECHNOLOGIE METALI NIEŻELAZNYCH

Komentarze (0)