MATERIALS ENGINEERING studia-kierunek studiów

 
Materials engineering to innowacyjny i perspektywiczny kierunek studiów skierowany do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz dowiedzieć się więcej na temat materiałów stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Inżynieria materiałów to niezwykle ważna i potrzebna dziedzina, która zajmuje się projektowaniem i badaniem materiałów polimerowych, kompozytowych i biomedycznych.
Nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dyscypliny. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach z obszaru nauk ścisłych i technicznych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to studia materials engineering będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
 
Czego nauczysz się na kierunku materials engineering?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu aspektów, składających się na szeroką dyscyplinę, jaką jest inżynieria materiałów. Na zajęciach poświęconych temu zagadnieniu zaznajomisz się z budową i właściwościami materiałów kompozytowych, polimerowych i metalowych. Jako student dowiesz się więcej także na temat badania struktury materiałów inżynierskich, ich przetwarzania oraz budowy i specyfiki.
Nauczysz się, w jaki sposób nadzorować proces ich produkcji i dystrybucji. Co więcej, dostaniesz szansę zapoznania się z najważniejszymi i najnowszymi technologiami informatycznymi, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. W trakcie studiów będziesz mógł doskonalić swoje kompetencje językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego, dzięki czemu zyskasz szansę na rozpoczęcie międzynarodowej kariery.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie lub instytucji.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku materials engineering będziesz miał gruntowne wykształcenie i szeroką wiedzę z zakresu znajomości budowy, właściwości i specyfiki materiałów metalowych, kompozytowych, polimerowych i biomedycznych. Uzyskana wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent tego innowacyjnego kierunku idealnie sprawdzisz się jako pracownik zakładów produkcyjnych. Ponadto możesz pracować w firmach zajmujących się doradztwem technicznym.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach, skupiających się na projektowaniu materiałów inżynierskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w ośrodkach naukowo-badawczych, gdzie będziesz badał właściwości materiałów inżynierskich. Znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku materials engineering powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MATERIALS ENGINEERING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MATERIALS ENGINEERING:

 • znajomość budowy materiałów inżynierskich
 • umiejętność badania właściwości materiałów inżynierskich
 • umiejętność projektowania materiałów inżynierskich
 • wiedza z zakresu recyklingu materiałów inżynierskich
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MATERIALS ENGINEERING:

 • zakłady produkcyjne
 • firmy zajmujące się projektowaniem materiałów inżynierskich
 • ośrodki naukowo-badawcze
 • kariera międzynarodowa
 • firmy zajmujące się doradztwem technicznym

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATERIALS ENGINEERING

Komentarze (0)