Prawo w biznesie
Bydgoszcz
Pokaż
Studia na kierunku Prawo w biznesie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku prawo w biznesie | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku prawo w biznesie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 14 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | prawo w biznesie - uczelnie >
Specjalności
Współczesne studia z prawa w biznesie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku prawo w biznesie: international business, kadry i płace, mediacje i negocjacje, menedżer ds. zgodności - compliance officer, negocjacje, arbitraż i mediacje, prawne aspekty nowych technologii, prawo e-commerce, prawo i finanse, prawo i hr.
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku prawo w biznesie najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku prawo w biznesie: podstawy zarządzania, podstawy ekonomii, podstawy finansów, logika, prawoznawstwo.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo w biznesie? Studia przygotują Cię do podjęcia pracy przy obecnych realiach rynkowych. Zdobędziesz bowiem nie tylko wiedzę z zakresu ekonomii oraz prawa, ale także praktyczne umiejętności o zasadach funkcjonowania oraz prowadzenia biznesu.
Obce nie będzie Ci zawieranie umów gospodarczych, współpracy biznesowej oraz zarządzaniem przedsiębiorstwem. Co więcej, będziesz w stanie rozwiązać problemy prawne oraz służyć prawniczą radę w zakresie biznesu.
Program jest realizowany w ramach studiów magisterskie, które trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułem magistra prawa w biznesie. Warto jednak wiedzieć, że studia nie umożliwiają aplikowania na aplikacje prawnicze, będziesz jednak mieć wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy w szeroko pojętym środowisku biznesowy.
Dalsza część artykułu pod reklamą
1. Tryb i typ studiów
Kierunek prawo w biznesie możesz realizować zarówno na studiach dziennych, jak i niestacjonarnych. W zależności od wybranej uczelni studia stacjonarne są płatne bądź bezpłatne, natomiast studia niestacjonarne zawsze wiążą się z opłatą za semestr kształcenia. Zastanów się, która opcja odpowiada Ci bardziej – kształcenie od poniedziałku do piątku (studia dzienne) czy zajęcia weekendowe (studia zaoczne)?
Studia na kierunku Prawo w biznesie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
W programie kształcenia znajdziesz szereg zajmujących przedmiotów, które pozwolą zajmować się w przyszłości nie tylko stricte prawem, ale i biznesem bądź finansami.
Studenci uczęszczają na takie zajęcia jak na przykład: podstawy prawa administracyjnego, prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, prawo spółek handlowych, programy prawnicze, procedury pozyskiwania funduszy UE, finanse publiczne.
Program zajęć dostosowywany jest także do oferty specjalizacyjnej. Studenci zdobywają umiejętności cenne w biznesie, takie jak możliwość negocjacji lub mediacji, zarządzanie konfliktem, odnajdowanie się w psychologii biznesu. Ważna jest także komunikatywność i chęć współpracy w grupie.
Zdolności kierownicze pozwolą Ci prowadzić działalność gospodarczą lub zarządzać zespołem osób, z którymi przyjdzie Ci pracować.
Absolwenci potrafią w prawidłowy sposób interpretować regulacje prawne odnoszące się do kredytów i gwarancji bankowych, a także mogą zarządzać aktywami i pasywami przedsiębiorstw. Tworzą umowy handlowe, obsługują spółki prawa handlowego; zajmują się doradztwem i planowaniem.
Zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle istotny aspekt całej gospodarki. Aby zrobić to w sposób skuteczny konieczna jest wiedza z zakresu regulacji prawnej obrotu gospodarczego.
Dlatego też studia na kierunku Prawo w biznesie kształcą specjalistów, których wykształceniu stanowi odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku. Jeżeli zatem nie jest Ci obcy świat biznesu oraz gospodarki to prawo w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
4. Gdzie studiować Prawo w biznesie
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo w biznesie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Prawo w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
W zależności od wybranej uczelni kierunek prawo w biznesie możesz realizować na pierwszym i/lub drugim stopniu. Dwa komplementarne cykle kształcenia uzupełniają się nawzajem. Studia licencjackie (pierwszego stopnia) gwarantują zdobycie podstawowej wiedzy w ciągu trzech lat i kończą się tytułem licencjata. Studia magisterskie (drugiego stopnia) poszerzają zdobytą wiedzę i pozwalają uzyskać tytuł magistra. Trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Dwuetapowy cykl kształcenia umożliwia zdobycie potrzebnych kwalifikacji, między innymi dzięki realizowanym specjalizacjom.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Prawo w biznesie
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Moja siostra będzie robić teraz prawo w biznesie na studiach online na WSKZ. Ona już pracuje, bo kończyła inne studia wcześniej, ale chce się przekwalifikować. W tym trybie studiowania będzie mogła wygodnie pogodzić pracę z nauką.
Myślę, że to bardzo dobry kierunek, który przygotuje do pracy w wielu firmach, tym bardziej, że regulacje prawne w biznesie są ogromnie ważne.