TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE

TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Tworzywa i technologie motoryzacyjne stopień: (I) (II) ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Tworzywa i technologie motoryzacyjne to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | tworzywa i technologie motoryzacyjne - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, chemia, biologia, geografia, matematyka, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne:

  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • informatyka,
  • matematyka,
  • geografia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE:

Czego nauczysz się na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne?

Jako że kierunek tworzywa i technologie motoryzacyjne charakteryzuje się niezwykłą interdyscyplinarnością i bogatą ofertą kształcenie, to jako student będziesz miał szansę zdobyć wiedzę i umiejętności z obszaru różnorodnych nauk ścisłych i technologicznych.

W programie studiów przewidziano wiele interesujących i niezwykle rozwijających wykładów i warsztatów praktycznych dzięki, którym ugruntujesz swoją wiedzę matematyczną i informatyczną oraz dowiesz się więcej na temat inżynierii materiałowej i wszystkim powiązanych z nią aspektów.

Ponadto, zaznajomisz się z procesem projektowania tworzyw motoryzacyjnych i poznasz techniki i metody ich wytwarzania. Podczas kursu, nauczysz się korzystać z najnowszych narzędzi informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie obowiązkowych, czterotygodniowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w zakładach przemysłowych związanych z motoryzacją.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

  • wiedza matematyczna
  • wiedza informatyczna
  • wiedza z zakresu inżynierii materiałowej
  • znajomość nowoczesnych metod badawczych
  • umiejętność projektowania tworzyw motoryzacyjnych
  • umiejętności konstrukcyjne
  • znajomość nowoczesnych narzędzi informatycznych
  • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi. Kierunek tworzywa i technologie motoryzacyjne można realizować w dwóch powyższych trybach. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Studenci, którzy chcieliby połączyć naukę z innymi aktywnościami, powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

 

Studia na kierunku Tworzywa i technologie motoryzacyjne możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne: matematyka, chemia ogólna, fizyka, podstawy inżynierii materiałowej, podstawy wiedzy o materiałach.

Osoby, które aplikują na kierunek tworzywa i technologie motoryzacyjne będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk ścisłych i technicznych, w tym z elektrotechniki, matematyki, inżynierii materiałowej oraz informatyki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z zakresu powyższej tematyki, między innymi takich jak:

  • Zapis konstrukcji i grafika inżynierska
  • Metody badań materiałów i konstrukcji
  • Podstawy inżynierii materiałowej
  • Tworzywa na formy jednorazowe

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na powyższym kierunku technicznym będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczą się oni projektowania i wytwarzania komponentów motoryzacyjnych.

Ponadto poznają zasady komputerowego projektowania CAD oraz wykonywania grafiki komputerowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zyskają niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Historia motoryzacji sięga aż XVIII wieku, kiedy to do obiegu został wprowadzony pierwszy pojazd napędzany silnikiem. W Polsce , na większą skalę, samochody zaczęły pojawiać się przed I Wojną Światową, a ich liczba sukcesywnie rosła. Na przestrzeni lat, budowa pojazdów ewoluowała i rozwinęła się w znacznym stopniu.

Jako że jest to temat niezwykle złożony, który wymaga dużej wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz umiejętności technologicznych, to wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy doskonale orientowaliby się w zastosowaniu technologi motoryzacyjnych.

Jeżeli więc jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach technologicznych i motoryzacyjnych i chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne powinny być twoim wyborem!

 

5. Gdzie studiować Tworzywa i technologie motoryzacyjne

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Tworzywa i tchnologie motoryzacyjne:

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera. Osoby, które zdecydują się na wybór studiów drugiego stopnia, na naukę poświęcą półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.

Dalsza część artykułu pod reklamą

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych studiów na kierunku tworzywa i materiały motoryzacyjne będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru nauk ścisłych i technologicznych, dzięki czemu zyskasz szansę na zyskanie ciekawej i atrakcyjnej pracy związanej z twoim wykształceniem. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w zakładach produkcyjnych z branży motoryzacyjnej.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych i konstrukcyjnych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z laboratoriami badawczymi i ośrodkami naukowymi, a nawet specjalistycznymi wydawnictwami.

Zdobyte podczas studiów umiejętności wykorzystasz jako pracownik szerokiej branży motoryzacyjnej.Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć wykształcenie, dzięki któremu zwiększysz swoje perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Tworzywa i technologie motoryzacyjne znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

  • biura projektowe
  • branża motoryzacyjna
  • kierownik do spraw transportu
  • kierownik do spraw logistyki
  • ośrodki naukowe
  • laboratoria badawcze
  • własna działalność gospodarcza
  • inżynier nadzoru
  • inżynier do spraw jakości

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Tworzywa i technologie motoryzacyjne studia niestacjonarne

Tworzywa i technologie motoryzacyjne studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Tworzywa i technologie motoryzacyjne studia II stopnia

Tworzywa i technologie motoryzacyjne studia I stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku TWORZYWA I TECHNOLOGIE MOTORYZACYJNE

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Koszykowa 86; , 02-008 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
  • ul. Marcina Kasprzaka 49, , 01-234 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpg Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
  • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • ul. Fredry 10, 61-701 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)