Technologia biomedyczna to studia, które łączą w sobie zagadnienia z obszaru kilku dyscyplin naukowych, takich jak biologia, chemia, czy nauki medyczne. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość rozwijania się na kilku polach jednocześnie i zdobyciu wszechstronnego przygotowania zawodowego, uprawniającego do podjęcia pracy zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki, dzięki którym zyskają cenne doświadczenie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku technologia biomedyczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku technologia biomedyczna zyskają wykształcenie biologiczne. Ponadto skupią się na rozwijaniu zdolności z obszaru nauk chemicznych i medycznych. W planie znajdą się liczne zajęcia z zakresu chemii ogólnej, fizyki i biofizyki, chemii organicznej, fizjologii zwierząt oraz nanobiotechnologii. Studenci skupią się również na doskonaleniu umiejętności praktycznych.
Podczas studiów nauczą się projektowania rozwiązań technologicznych, hodowli komórek i tkanek, prowadzenia badań i doświadczeń chemicznych, a także opracowania innowacyjnych środków medycznych. W planie znajdzie się lektorat z języka angielskiego, dzięki któremu studenci rozwiną zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie.
3. Gdzie studiować technologię biomedyczną
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek technologia biomedyczna: