AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW studia-kieruenk studiów

Dla kogo ten kierunek

Robotyzacja przemysłu, czyli zastąpienie pracy ludzkiej tą wykonywaną przez roboty, w dzisiejszych czasach jest czymś oczywistym i skutecznie wykorzystywanym w wielu działach gospodarki. Jest to rozwiązanie, które pozwala uzyskać lepsze i szybsze efekty, które wpływają na efektywność i wydajność pracy. Proces ten rozwija się niezwykle szybko i obejmuje coraz więcej dziedzin przemysłu, a w niedalekiej przyszłości robotyzacja stanie się czymś powszechnym i wykorzystywanym na szeroką skalę.
W związku z potrzebami współczesnego rynku pracy, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii, którzy posiadaliby umiejętności obsługi maszyn. Umożliwiają to studia automatyka i sterowanie robotów. Kierunek ten jest skierowany do wszystkich, których fascynują nauki informatyczne i techniczne, a swoją przyszłość chcieliby związać z innowacyjną branżą automatyki. Jeżeli więc ten opis idealnie do Ciebie pasuje to wybierz te studia i zdobądź szansę na ciekawą i przyszłościową pracę.
 
Czego nauczysz się na kierunku automatyka i sterowanie robotów?
 
W trakcie studiów zdobędziesz szeroką i gruntowną wiedzę z zakresu dziedziny, jaką jest automatyka. Jako student zanurzysz się także w fascynujący świat robotyki i dowiesz się więcej na temat postępującego procesu robotyzacji wielu gałęzi przemysłu. Jako że roboty przemysłowe obecnie używane są w różnych branżach, między innymi: medycznej, energetycznej, transportowej, rolniczej i innych będziesz musiał poznać specyfikę tych dyscyplin.
Podczas kursu nauczysz się w jaki sposób rozwiązywać problemy powstałe w konkretnych obszarach przemysłu. Co więcej, będziesz miał możliwość uczestnictwa w niezwykle ciekawych i rozwijających zajęciach, na których wykształcisz umiejętności programowania robotów oraz sterowania nimi.
Jako, że studia największy nacisk kładą na zdobywanie zdolności praktycznych w programie nauczania przewidziano innowacyjne formy kształcenia, takie jak eksperyment. Swoje zainteresowania będziesz mógł rozwijać także na kolach naukowych oraz podczas konferencji i praktyk studenckich.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku automatyka i sterowanie robotów będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu programowania i nadzorowania pracy robotów przemysłowych. Jako, że robotyzacja gospodarki postępuje niezwykle szybko bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu.
Po ukończeniu nauki możesz zdobyć pracę w instytucjach wdrażających nowoczesne technologie. Co więcej, idealnie odnajdziesz się na stanowisku inżyniera utrzymania ruchu, automatyka i robotyka. Równie ciekawą opcją jest praca w zawodzie projektanta systemów informatycznych lub założenie własnej działalności gospodarczej z tego obszaru. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie i nowe perspektywy zawodowe.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na studia pierwszego stopnia pod uwagę brane są wyniki maturalne z matematyki, języka obcego, fizyki i chemii. W przypadku studiów magisterskich kandydaci muszą przedstawić dyplom oraz pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW:

 • umiejętność tworzenia algorytmów sterowania i programowania robotów
 • umiejętność rozwiązywania problemów z obszaru różnych gałęzi przemysłu
 • znajomość specyfiki wielu gałęzi przemysłu
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 

Jak wyglądają studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek automatyka i sterowanie robotów można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku automatyka i sterowanie robotów będziesz miał okazję zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe z zakresu matematyki, automatyki czy robotyki. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • analiza matematyczna
 • układy logiczne i cyfrowe
 • wstęp do elektroniki
 • automatyka i sterowanie

Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku automatyka i sterowanie robotów będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz szereg umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Jako student nauczysz się technik sterowania i programowania robotów przemysłowych. Ponadto, dowiesz się jak przeprowadzać zaawansowane pomiary przemysłowe oraz konstruować aparaturę elektroniczną. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW STUDIA NIESTACJONARNE

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku automatyka i sterowanie robotów realizowane w trybie stacjonarnym będą trwały siedem semestrów. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na formę zaoczną, na naukę poświęcisz cztery lata, czyli osiem semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł inżyniera.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW STUDIA I STOPNIA

AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW:

 • zakłady przemysłowe i instytucje wdrażające nowoczesne technologie
 • automatyk
 • robotyk
 • inżynier utrzymania ruchu
 • projektant systemów informatycznych
 • własna działalność gospodarcza
 • firmy integratorskie
 • branża logistyczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I STEROWANIE ROBOTÓW

Komentarze (0)