1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek technologie kosmiczne i satelitarne zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Studia na kierunku Technologie kosmiczne i satelitarne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne: Interdisciplinary One Year Project, Polish Language for German Students, Electrical and Software Systems Engineering, Mechatronics and Mechanism Theory, Satellite Technologies.
Osoby, które aplikują na kierunek technologie kosmiczne i satelitarne, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk matematycznych, fizycznych oraz technicznych, w tym mechaniki czy mechatroniku. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
Przepływy w warunkach braku grawitacji
-
Robotyka w eksploracji kosmosu
-
Astronomia z elementami astrofizyki
-
Mechatronika w zastosowaniach kosmicznych
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studenci kierunku technologie kosmiczne i satelitarne zdobędą wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się projektowania urządzeń satelitarnych i systemów telekomunikacyjnych.
Ponadto rozwiną swoje umiejętności informatyczne i poznają zasady programowania w wybranych językach. W planie zajęć znajdzie się lektorat z języka obcego, dzięki czemu studenci zdobędą kompetencje językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Przemysł kosmiczny obejmuje wszystkie działania związane z produkcją urządzeń kosmicznych. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych gałęzi gospodarki, dlatego też specjaliści z tego obszaru są obecnie na wagę złota i mogą cieszyć się dużym uznaniem zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy.
Odpowiedzią na tego typu tendencje i potrzeby stawiane przez współczesny, zmieniający się świat są nowatorskie i niezwykle przyszłościowe studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne.
Ich program skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach z obszaru nauk ścisłych i technicznych, które chciałyby wykorzystać swoje umiejętności w tej niezwykle prężnie rozwijającej się branży.
Jeżeli więc marzysz o zdobyciu wszechstronnego i gruntownego wykształcenia oraz szansy na atrakcyjną pracę, także w środowisku międzynarodowym, to studia na tym kierunku powinny być twoim wyborem!
5. Gdzie studiować Technologie kosmiczne i satelitarne
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Technologie kosmiczne i satelitarne: