Technologie kosmiczne i satelitarne
Gdańsk
Pokaż
Studia na kierunku Technologie kosmiczne i satelitarne to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).
Specjalności
Współczesne studia z technologii kosmicznej i satelitarnej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne: morskie systemy kosmiczne i satelitarne, technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, technologie mechaniczne i mechatroniczne w inżynierii kosmicznej.
Aby zostać studentem tego niezwykle prestiżowego kierunku będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne?
Ze względu na niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter tych nowatorskich studiów będziesz miał szansę zyskać wszechstronną i wielopłaszczyznową wiedzę z obszaru nauk ścisłych i technicznych, mających duże znaczenie w branży kosmicznej i satelitarnej.
Jako student, w trakcie nauki, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych.
Zadecydujesz pomiędzy technologiami informacyjnymi i telekomunikacyjnymi w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, a technologiami mechanicznymi i mechatronicznymi w inżynierii kosmicznej.
Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania oraz zyskać wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracę.
Oprócz wiedzy kierunkowej, udoskonalisz także swoje zdolności językowe, które są obecnie niezaprzeczalnym atutem na wymagającym rynku pracy. Uzyskaną wiedzę teoretyczną i kompetencje praktycznej wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu pracy.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Osoby, które aplikują na kierunek technologie kosmiczne i satelitarne zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Studia na kierunku Technologie kosmiczne i satelitarne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne: Interdisciplinary One Year Project, Polish Language for German Students, Electrical and Software Systems Engineering, Mechatronics and Mechanism Theory, Satellite Technologies.
Osoby, które aplikują na kierunek technologie kosmiczne i satelitarne, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk matematycznych, fizycznych oraz technicznych, w tym mechaniki czy mechatroniku. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
Studenci kierunku technologie kosmiczne i satelitarne zdobędą wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się projektowania urządzeń satelitarnych i systemów telekomunikacyjnych.
Ponadto rozwiną swoje umiejętności informatyczne i poznają zasady programowania w wybranych językach. W planie zajęć znajdzie się lektorat z języka obcego, dzięki czemu studenci zdobędą kompetencje językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Przemysł kosmiczny obejmuje wszystkie działania związane z produkcją urządzeń kosmicznych. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych gałęzi gospodarki, dlatego też specjaliści z tego obszaru są obecnie na wagę złota i mogą cieszyć się dużym uznaniem zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy.
Odpowiedzią na tego typu tendencje i potrzeby stawiane przez współczesny, zmieniający się świat są nowatorskie i niezwykle przyszłościowe studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne.
Ich program skierowany jest do wszystkich osób o dużych zdolnościach z obszaru nauk ścisłych i technicznych, które chciałyby wykorzystać swoje umiejętności w tej niezwykle prężnie rozwijającej się branży.
Jeżeli więc marzysz o zdobyciu wszechstronnego i gruntownego wykształcenia oraz szansy na atrakcyjną pracę, także w środowisku międzynarodowym, to studia na tym kierunku powinny być twoim wyborem!
5. Gdzie studiować Technologie kosmiczne i satelitarne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Technologie kosmiczne i satelitarne:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Technologie kosmiczne i satelitarne trwają 1,5 roku (studia II stopnia).
Kierunek technologie kosmiczne i satelitarne można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle prestiżowego i nowatorskiego kierunku będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru technologii wykorzystywanych w branży kosmicznej i satelitarnej. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę.
Po ukończeniu studiów będziesz gotowy do podjęcia zatrudnienia w biurach projektowych specjalistycznych maszyn i technologii kosmicznych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie projektanta i konstruktora specjalistycznych systemów nawigacyjnych oraz maszyn satelitarnych.
Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi , ośrodkami badawczo-naukowymi oraz laboratoriami. Bardzo dobra znajomość specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.
Absolwent kierunku Technologie kosmiczne i satelitarne znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku TECHNOLOGIE KOSMICZNE I SATELITARNE
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia