Zaawansowane materiały i nanotechnologia

Zaawansowane materiały i nanotechnologia

Zaawansowane materiały i nanotechnologia studia - kierunek studiów

Nowoczesna technologia i jej ciągły rozwój to jest coś, co interesuje Cię najbardziej? Chciałbyś zgłębić stale poszerzającą się wiedzę z tego zakresu? A w przyszłości związać się zawodowo z tą dziedziną przemysłu, która wykorzystuje materiały nowej generacji jak nanomateriały, biomateriały, materiały fotoniczne, zaawansowane materiały dla współczesnej elektroniki i optoelektroniki? Jeśli w dodatku jesteś osobą charakteryzującą się umysłem ścisłym, której matematyka, ani fizyka, ani chemia czy informatyka nie są obce - prawdopodobnie znalazłeś idealny kierunek studiów dla siebie - zaawansowane materiały i nanotechnologia.

Studia na kierunku zaawansowane materiały i nanotechnologia umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki, chemii na poziomie kwantowym, nauki o materiałach i podstaw nanotechnologii. W szczególności dotyczy to przewidywania właściwości szerokiego zakresu zaawansowanych materiałów na poziomie makro- i mikroskopowym oraz w pełni świadomego i krytycznego prowadzenia podstawowych i stosowanych badań przy użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii.

Jako student tego kierunku w planie swoich zajęć znajdziesz takie przedmioty jak podstawy fizyki - mechanika, analiza matematyczna, chemia nieorganiczna, podstawy informatyki, zajęcia wyrównawcze z fizyki, chemii i matematyki; statystyczne metody opracowania pomiarów, podstawy fizyki: termodynamika, elementy chemii analistycznej i chemometrii, algebra z geometrią, podstawy informatyki, matematyka w fizyce, wyrównawcze zajęcia laboratoryjne z fizyki, podstawy zarządzania i ochrona własności, chemia fizyczna, chemia ciała stałego, elektronika, wstęp do nauki o materiałach i nanotechnologii, równowagi fazowe, mechanika kwantowa, chemia organiczna z elementami biochemii, krystalografia i rentgenografia, pracownia badań materiałów, podstawy fizyki fazy skondensowanej, chemia kwantowa, polimery naturalne i syntetyczne, komputerowe modelowanie materiałów, elementy fizyki statystycznej, podstawy metaloznawstwa oraz wiele, wiele innych podobnych i bardziej zaawansowanych przedmiotów, rozwijających Twoją specjalistyczną wiedzę.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku zaawansowane materiały i nanotechnologia, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, informatyka. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZAAWANSOWANE MATERIAŁY I NANOTECHNOLOGIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zaawansowane materiały i nanotechnologia

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • syntezy i właściwości nanostruktur
   • metod badania materiałów
   • zastosowania nanotechnologii w przemyśle, biologii i medycynie
   • ceramiki i kompozytów
   • funkcjonalności nowych materiałów

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zaawansowane materiały i nanotechnologia

   Absolwent kierunku zaawansowane materiały i nanotechnologia znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • ośrodkach i instytutach badawczych
   • ośrodkach badawczo-rozwojowych
   • szkolnictwie
   • przemyśle farmaceutycznym, chemicznym czy elektronicznym

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAAWANSOWANE MATERIAŁY I NANOTECHNOLOGIA

   Komentarze (0)