Studia na kierunku Automatyka, cybernetyka i robotyka nastawione są na rozwijanie umiejętności praktycznych. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że współczesny rynek pracy najczęściej poszukuje właśnie tych, którzy wyróżniają się umiejętnościami i jasno określonymi kwalifikacjami. Studenci uczą się zatem między innymi jak rozwiązywać złożone i nietypowe problemy, planować i przeprowadzać eksperymenty, wykonywać analizy.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Automatyka, cybernetyka i robotyka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności.
Studenci kierunku Automatyka, cybernetyka i robotyka nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie stosowania nowoczesnych metod analizy i obróbki sygnałów, stosowania nowoczesnych metod wnioskowania i analizy systemów do projektowania systemów automatyki i sterowania, stosowania nowoczesnych metod i środków obliczeniowych do realizacji zaprojektowanych systemów pomiarowych i systemów sterowania.
Oprócz tego, nabywają umiejętności w zakresie analizy, projektowania, optymalizacji i konstrukcji systemów sterowania i wspomagania decyzji, integracji systemów sterowania i diagnostyki, komunikacji i wizualizacji w automatyce budynków czy sterowania adaptacyjnego.
3. Gdzie studiować Automatykę, cybernetykę i robotykę
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Automatyka, cybernetyka i robotyka: