Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi to kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z zakresu inżynierii produkcji i jakości w przemyśle, nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu, nauk matematyczno- technicznych oraz nauk o Ziemi. To kierunek, dzięki któremu można poznać zarówno systemy informatyczne wspomagające produkcję, jak i formy kontroli i motywacji.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi to różnorodna wiedza oraz liczne umiejętności. Studenci uczą się między innymi jak zarządzać procesem produkcyjnym, wdrażać zmiany w organizacjach, projektować nowe systemy produkcyjne. Dzięki realizowanym zajęciom poznają zasady planowania, budżetowania, kontroli i motywacji w przedsiębiorstwach, zarządzania procesami technicznymi w świetle ich ekonomicznej opłacalności, oceny osiąganych wyników, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem, optymalizacji i usprawniania systemów produkcyjnych.
Studenci Inżynierii i zarządzania procesami przemysłowymi nabywają umiejętności w zakresie tworzenia i eksploatowania baz danych, przeprowadzania symulacji komputerowych, projektowania i nadzorowania systemów BHP. Co ważne, studia przygotowują do pracy zespołowej, jak również do podjęcia samodzielnej działalności gospodarczej.
3. Gdzie studiować Inżynierię i zarządzanie procesami przemysłowymi
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Inżynieria i zarządzanie procesami przemysłowymi: