1. Typ i tryb studiów
Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademiach. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia to zdecyduj się na studia niestacjonarne.
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych.
Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
W planie zajęć na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów z zakresu nauk technicznych i ścisłych. Oto wybrane z nich:
-
techniki wytwarzania
-
chemia i technologia chemiczna
-
ergonomia
-
ocena ryzyka zawodowego
Jako student poznasz także szereg możliwych zagrożeń występujących w procesach pracy oraz dowiesz się więcej na temat metod ich eliminowania. Ponadto, zapoznasz się z określonymi regulacjami prawnymi i nauczysz się stosować je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Studenci zdobędą również wiedzę na temat konkretnych środowisk pracy i obowiązujących w nich zasad bezpieczeństwa.
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy zdobędziesz także wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się oceny ryzyka zawodowego, badania wypadków w czasie pracy czy diagnostyki chorób zawodowych. Ponadto, poznasz zasady ewakuacji w sytuacji zagrożenia i nauczysz się wdrażać je w praktyce. Program kształcenia zakłada również realizacje interesujących zajęć terenowych czy praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.