Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku sieci i instalacje budowlane to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Osoby, które aplikują na kierunek sieci i instalacje budowlane zdobędą wszechstronne przygotowanie z zakresu nauk technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa. W ramach studiów nauczą się realizacji procesu budowlanego oraz projektowania i wykonawstwa instalacji sieciowych. Co więcej poznają zasady podejmowania procesów budowlanych w zgodzie z ekologią i środowiskiem naturalnym oraz dowiedzą się, w jaki sposób sporządzać rysunki architektoniczno-budowlane.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku sieci i instalacje budowlane najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka i astronomia, chemia, biologia, matematyka, geografia, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych w zakładach przemysłowych zajmujących się ogrzewnictwem, wentylacją, czy klimatyzacją. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z biurami projektowymi, firmami budowlanymi, firmami wykonawczymi, jednostkami planowania przestrzennego oraz z organami planowania inwestycji.
Przed złożeniem aplikacji na kierunek sieci i instalacje budowlane należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej i podjąć odpowiednie przygotowania.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku sieci i instalacje budowlane to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, język obcy, język polski, matematyka.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku sieci i instalacje budowlane skierowane są do wszystkich osób, które w przyszłości chciałyby zawodowo związać się z branżą budowlaną. Obecnie specjaliści posiadający kwalifikacje niezbędne do wykonywania zadań inżynierskich są chętnie zatrudniani zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy. Program nauczania na powyższych studiach został w pełni dopasowany do wymagań pracodawców, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wiedzę i umiejętności, które w przyszłości wykorzystają w swojej codziennej praktyce zawodowej.
Studia na kierunku sieci i instalacje budowlane możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku sieci i instalacje budowlane będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami technicznymi i ścisłymi. W planie znajdą się zajęcia z termodynamiki, mechaniki płynów, geotechniki, czy technologii wody. Studenci będą mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat konstrukcji i struktury budynków oraz nauczyć się organizacji procesów budowlanych. Ponadto poznają zasady budowy i eksploatacji sieci i instalacji
wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Jednak przede wszystkim rozwiną umiejętności praktyczne. Tym samym nauczą się realizować zadania inżynierskie, opracowywać kosztorysy, stosować narzędzie i programy informatyczne, takie jak AutoCAD oraz dokonywać pomiary techniczne. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, na których studenci podniosą swoje kwalifikację i zdobędą cenne doświadczenie.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku sieci i instalacje budowlane trwają 4 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów inżynierskich otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci kierunku sieci i instalacje budowlane znają zatrudnienie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim znajdą pracę w firmach budowlanych i wykonawczych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z zakładami przemysłowymi zajmującymi się ogrzewnictwem, klimatyzacją, wentylacją, wodociągami, kanalizacją, gazownictwem, uzdatnianiem wody, ochroną atmosfery, odnawialnymi źródłami energii, usuwaniem i przetwarzaniem odpadów itd. Równie ciekawa opcją będzie zatrudnienie w biurach projektowych lub założenie własnej firmy.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku sieci i instalacje budowlane:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia