Inżynieria produkcji i zarządzania
Katowice i woj. śląskie
Pokaż
Studia na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).
Studia na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | inżynieria produkcji i zarządzania - uczelnie >
W trakcie studiów na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem. Studenci nauczą się projektowania, organizacji i sterowania procesami produkcyjnymi. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystywać zaawansowane narzędzi i programy informatyczne w praktyce.
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, chemia, biologia, matematyka, informatyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z centrami logistycznymi i firmami z branży TSL.
Studia techniczne cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też kandydaci na kierunek inżynieria produkcji i zarządzania powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania:
W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Inżynieria produkcji i zarządzania to studia, które kształcą specjalistów przygotowanych do wykonywania zadań inżynierskich oraz przygotowanych do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych oraz tematów związanych z zarządzaniem. Ponadto skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych oraz zdobywaniu kwalifikacji, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Studia na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania będzie oscylował wokół nauk technicznych i ścisłych. Ponadto studenci skupią się na rozwijaniu zdolności z obszaru zarządzania. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijanie umiejętności praktycznych.
W planie zajęć znajdą się warsztaty, dzięki którym studenci nauczą się zarządzania produkcją i zasobami ludzkimi. Co więcej poznają zasady projektowania, organizacji i sterowania procesami produkcyjnymi w różnych gałęziach przemysłu. W ramach studiów nauczą się wykorzystywania systemów CAD/CAM/CAE oraz zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią ich codzienną pracę zawodową.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania trwają 3,5 roku (studia I stopnia) oraz 1,5 roku (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Osoby, które aplikują na kierunek inżynieria produkcji i zarządzania zdobędą wszechstronną wiedzę i umiejętności, dzięki którym nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach oraz w firmach doradczych i konsultingowych. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w jednostkach projektowych oraz firmach z branży TSL.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria produkcji i zarządzania:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku INŻYNIERIA PRODUKCJI I ZARZĄDZANIA
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia