Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie i techniczne 2025/2026
Nie będzie to dla Was zaskoczeniem, jak napiszemy, że na studia inżynierskie obowiązuje konkurs świadectw i przeliczanie punktów, zdobytych na egzaminie maturalnym, ma kluczowe znaczenie. Na niektórych kierunkach przeprowadzany jest egzamin wstępny np. na architekturę.
Niektóre uczelnie organizują dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne w przypadku rekrutacji na studia II stopnia. W przypadku tak dużej różnorodności kierunków możemy napisać tylko, że należy przy każdym kierunku dokładnie sprawdzić, jakie przedmioty są najważniejsze w punktacji rekrutacyjnej i jak najlepiej się ukierunkować z egzaminem maturalnym, by bezproblemowo dostać się na wymarzony kierunek.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Ile punktów na studia inżynierskie w Warszawie
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnikę Warszawską na rok 2024/2025 musieli uzyskać conajmniej 160 punktów na automatykę i robotykę, 115 punkty na elektromobilność, 202 punktów na inżynierię i analizę danych oraz 110 punkty na inżynierię zarządzania.
W przypadku studiów na Wojskowej Akademii Technicznej, aby dostać się na inżynierię kosmiczną i satelitarną trzeba było osiągnąć próg conajmniej 50 punktów. Kandydaci na mechatronikę musieli zdobyć nie mniej niż 35 punktów, a osoby wybierające lotnictwo i kosmonautykę 51 punkty.
Na studia z inżynierii ekologicznej na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przyjmowano osoby, które w procesie rekrutacji przekroczyły barierę 24,5 punktu. W przypadku studiów z inżynierii i gospodarki wodnej próg wynosił 26,25 punktu, a technologii drewna 24,85 punktu.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Ile osób na miejsce na studia inżynierskie w Warszawie
Studia inżynierskie w Warszawie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. Studia w tym zakresie można podjąć na wielu uczelniach publicznych. Wśród jednej z najbardziej obleganych uczelni można wymienić Politechnikę Warszawską, gdzie o jedno miejsce na inżynierię i analizę danych ubiegało się niemal 11 kandydatów.
Równie popularnym wyborem były studia inżynierskie na Wojskowej Akademii Technicznej. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2024 roku na inżynierię bezpieczeństwa ubiegało się tam prawie 3 kandydatów na jedno miejsce. W przypadku budownictwa zrównoważonego oraz geodezji i kartografii na jedno miejsce przypadło 3 kandydatów.
Limity miejsc na studia inżynierskie
Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów inżynierskich odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.
Limity miejsc na popularnych kierunkach inżynierskich w Warszawie:
Automatyka i robotyka:
-
Politechnika Warszawska: 60
Automatyka i robotyka stosowana:
-
Politechnika Warszawska: 48
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa:
-
Politechnika Warszawska: 70
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych:
-
Politechnika Warszawska: 120
Elektrotechnika:
-
Politechnika Warszawska: 120
Geodezja i kartografia:
-
Politechnika Warszawska: 150
Inżynieria chemiczna i procesowa:
-
Politechnika Warszawska: 120
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Ile kosztują studia inżynierskie w Warszawie
Studia inżynierskie w Warszawie prowadzone są w różnych uczelniach i różnych trybach. Na bazie tych różnic studia mogą być bezpłatne i płatne. Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne realizowane w uczelniach publicznych, natomiast za studia niestacjonarne w uczelniach publicznych należy już zapłacić. A jak wygląda ta kwestia w uczelniach niepublicznych? W uczelniach niepublicznych każda forma nauki jest odpłatna.
Mechanika i budowa maszyn:
-
Politechnika Warszawska: 7000 zł
-
Wojskowa Akademia Techniczna: 6600 zł
-
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania: od 8880 zł
Zarządzanie i inżynieria produkcji:
-
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania: od 9480 zł
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie: od 6000 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Kiedy wyniki rekrutacji
Każda uczelnia ustala własne reguły i harmonogramy przeprowadzania rekrutacji, a zatem nie można wskazać jednego terminu, w którym wszystkie uczelnie publikują informacje o wynikach postępowań kwalifikacyjnych. Niezależnie od tego, na kiedy zaplanowano publikowanie list osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia, wszyscy kandydaci dowiedzą się tego ze swoich profili IRK bądź ERK.
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska: lipiec 2025
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: lipiec 2025
-
Wojskowa Akademia Techniczna: sierpień 2025
-
Uniwersytet Warszawski: lipiec 2025
-
Akademia Sztuki Wojennej: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie.
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
W każdej uczelni mogą obowiązywać inne formy składania dokumentów. Najczęściej dostarczane są przez kandydatów osobiście, do siedziby uczelni, bądź pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną. Niezależnie od formy, należy pamiętać o zebraniu wszystkich wymaganych dokumentów oraz o tym, aby dostarczyć je w wyznaczonym terminie.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Składanie dokumentów rekrutacyjnych rozpoczynamy po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia. Dostarczenie dokumentów jest ostatnim etapem, co nie oznacza, że możemy podejść do niego lekkomyślnie. Nasz zestaw musi być kompletny i zawierać wszystkie wymagane przez uczelnie dokumenty i musi zostać złożony w określonym terminie. Spóźnienia bądź braki mogą skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska: lipiec 2025
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: lipiec 2025
-
Wojskowa Akademia Techniczna: lipiec/sierpień 2025
-
Uniwersytet Warszawski: lipiec 2025
-
Akademia Sztuki Wojennej: lipiec/sierpień 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Studia inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Warszawie
Studia inżynierskie to szeroka paleta, w której zamiast gamy kolorów odnaleźć można kierunki kształcenia. Studia te z racji swojej popularności, a także przyszłościowego charakteru można podjąć nie tylko w publicznej uczelni technicznej, jaką jest Politechnika Warszawska, ale także w innych, stołecznych szkołach wyższych.
Na bazie wspomnianej popularności większość proponowanych kierunków realizowana jest w dwóch formach, zatem kandydaci chcący podjąć naukę w trybie niestacjonarnym nie będą zawiedzeni. Co łączy studia inżynierskie stacjonarne i niestacjonarne? Program. Dla każdego typu kształcenia jest on identyczny, ponieważ prowadzi do osiągnięcia tych samych efektów i uzyskania tytułu inżyniera.
Co zatem odróżnia naukę stacjonarną od niestacjonarnej? Śmiało można powiedzieć, że intensywność zajęć. Na studiach stacjonarnych proces kształcenia i omawiania materiału odbywa się stopniowo, od poniedziałku do piątku, umożliwiając powtarzanie mniej zrozumiałych zagadnień.
Na studiach niestacjonarnych jest to praktycznie niemożliwe. Studenci zaoczni uczestniczą w zajęciach w ramach tzw. zjazdów, odbywających się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie i wiąże się to z tym, że harmonogram dnia jest dość mocno zbity i zdecydowanie intensywniejszy niż w przypadku studiów dziennych.
Brak czasu na powtarzalne zagłębianie się w danych temat sprawia, że studenci niestacjonarni pewną część obowiązującego materiału muszą przyswoić we własnym zakresie i w pełni samodzielnie przygotowywać się do następnych zajęć. Ale posiada to swoje zalety. Do najważniejszych należy trening ważnych i cenionych dzisiaj umiejętności, takich jak zarządzanie czasem, czy wyszukiwanie i analizowanie informacji.
czytaj dalej studia inżynierskie niestacjonarne (zaoczne) w Warszawie
Jak wyglądają studia inżynierskie i techniczne w Warszawie
Studia inżynierskie w Warszawie to kierunki studiów, dzięki którym można pozyskać przede wszystkim liczne umiejętności praktyczne, od projektowania robotów, przez eksploatację systemów elektronicznych po projektowanie systemów mechatronicznych. To przestrzeń kształcenia, w której spotykają się pojazdy hybrydowe, roboty przemysłowe, techniki tomograficzne, czy cyfrowe przetwarzanie sygnałów.
Najpopularniejsze kierunki inżynierskie w Warszawie: automatyka i robotyka, mechanika i projektowanie maszyn, elektronika i telekomunikacja, nanoinżynieria, inżynieria systemów bezzałogowych.
Współczesne studia inżynierskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Praca po studiach inżynierskich
Absolwenci studiów inżynierskich odnajdują się w pracy między innymi w biurach projektowych, ośrodkach badawczo- rozwojowych, firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach przemysłowych, jednostkach konstrukcyjnych, jednostkach akredytacyjnych.
Zarobki
Średnie zarobki w Warszawie na popularnych stanowiskach związanych z wiedzą inżynierską wahają się od 6600 zł do 17500 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska, miejscowości).
Typ studiów
Inżynier Kowalski? Brzmi to co najmniej fachowo – bowiem inżynier to osoba posiadająca fach w ręku – to osoba dziś bardzo pożądana!
Bycie inżynierem może kojarzyć się Wam z serialem „Czterdziestolatek”, to miłe skojarzenie, czyż nie? Ale aby zostać takim czterdziestolatkiem, najpierw trzeba ukończyć studia inżynierskie na obranym kierunku, potem przez lata zbierać doświadczenia, by móc tytułować się zasłużonym mianem inżyniera.
Inżynier to człowiek twórczego umysłu, wynalazca, konstruktor w rozumieniu projektant i wykonawca w jednym. Same studia dadzą Wam dyplom, Wasza postawa w życiu i w pracy pozwoli Wam zdobyć tytuł.
Możliwości realizacji studiów inżynierskich jest mnóstwo – możecie specjalizować się w elektryczności, w architekturze, w mechatronice czy automatyce.
Bycie inżynierem wcale nie jest takie łatwe, wymaga sporej wiedzy i wielu umiejętności oraz cierpliwości, hartu ducha i logicznego myślenia. Praca inżyniera to praca umysłowa i kreatywna. Studia inżynierskie mają na celu zaaplikowanie studentom odpowiedniej dawki wiedzy, jaką później już jako absolwenci, osoby te będą mogły wykorzystać.
Studia inżynierskie w Warszawie możemy podzielić na:
Studia inżynierskie zostały stworzone z myślą o osobach, które posiadają prawdziwie umysły ścisłe. Maturzyści swoją przygodę z tego typu kierunkami rozpoczną od kształcenia I stopnia.
Na politechnikach i uczelniach technicznych trwa ono trzy i pół roku, choć nie dotyczy to wszystkich kierunków! Przypomnijmy, że studia inżynierskie na kierunku architektura trwają nieco dużej. Nauka na I stopniu pozwala na zdobycie niezbędnych kwalifikacji zawodowych. Po obronie pracy dyplomowej studenci otrzymują tytuł inżyniera.
Warto zadbać o uzupełnienie swojej wiedzy na studiach II stopnia, które w przypadku kierunków inżynierskich trwają najczęściej 1,5 roku. Studenci podczas nauki poszerzają kompetencje oraz przygotowują się do obrony pracy magisterskiej. Tytuł magistra pozwala na zadbanie o pełny rozwój kariery.
Część kierunków inżynierskich (np. mechatronika czy elektronika i telekomunikacja) można studiować w trybie jednolitym magisterskim. Wtedy studentów czeka pięć nieprzerwanych lat kształcenia, które kończą się również obroną pracy dyplomowej, ale od razu magisterskich. Ta jednolita propozycja kształcenia skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które zdolności inżynierskie chciałyby połączyć z wykształceniem wojskowym.
Tryb studiów
Studia inżynierskie w Warszawie rozpoczniesz również w dwóch trybach. Możesz wybrać:
Przeanalizuj, który z tych trybów lepiej spełni twoje oczekiwania! Studia stacjonarne będą miały formę regularnych spotkań najczęściej od poniedziałku do piątku, więc dostaniesz szansę, by swoją wiedzę zdobywać na bieżąco. Jeśli wybierzesz państwową uczelnię, unikniesz również opłat za czesne.
Studia niestacjonarne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby połączyć ze sobą różnorodne aktywności i zależy im na tym, by ich nauka była bardziej elastyczna. Zajęcia w trybie niestacjonarnym odbywają się bowiem podczas weekendowych zjazdów naukowych.
Studenci muszą za to część materiału teoretycznego opanować we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów! Studia niestacjonarne są również odpłatne – niezależnie od uczelni.
czytaj dalej studia w Warszawie
Czy studia inżynierskie w Warszawie są trudne?
O studiach inżynierskich możemy powiedzieć, że cieszą się bardzo dużą popularnością i mają wiele do zaoferowania, jak również to, że na ich obszar składają się liczne kierunki, których programy nastawione są przede wszystkim na rozwijanie praktycznych umiejętności. Jaką wiedzę można zdobyć wybierając studia inżynierskie? Bardzo rozległą, złożoną z rozmaitych zagadnień. Na przykład? Dzięki studiom można zaznajomić się z: projektowaniem systemów automatyki, projektowaniem i implementacją algorytmów, wytwarzaniem urządzeń przemysłowych, konstruowaniem systemów elektronicznych. To tylko kilka elementów znacznie większej całości, ale tyle wystarczy, aby stwierdzić, że studia inżynierskie w Warszawie są trudne.
Co zrozumiałe, studia inżynierskie wybierają osoby o konkretnych zainteresowaniach. Ponadto nie da się aplikować na kierunki z tego obszaru bez żadnych podstaw czy przygotowania, zwłaszcza że przedmioty, z jakimi należy mierzyć się w toku kształcenia wymagają pewnej wiedzy, zwłaszcza z zakresu nauk ścisłych.
Najpopularniejsze kierunki studiów inżynierskich w Warszawie:
Uczelnie w Warszawie przygotowały bardzo bogatą ofertę studiów inżynierskich. Stołeczne ośrodki akademickie uważnie przyglądają się bowiem sytuacji na aktualnym rynku zatrudnienia i dbają o to, by ich propozycje kierunkowe zapewniały nie tylko wszechstronne wykształcenie, lecz przede wszystkim dobrą pracę.
Nie od dziś wiadomo, że to inżynierowie mają szansę na szybkie znalezienie zatrudnienia. To właśnie między innymi dlatego oferta studiów inżynierskich jest tak szeroka. Dzięki temu możesz mieć pewność, że uda znaleźć ci się coś, co spełni twoje oczekiwania. Wśród kierunków znalazły się tradycyjne kierunki takie jak: automatyka i robotyka, mechatronika czy mechanika i budowa maszyn.
Jeśli interesują cię bardziej innowacyjne gałęzie przemysłu i inżynierii, to również znajdziesz coś dla siebie w bogatej ofercie kierunkowej. Czekają na ciebie przykładowo elektromobilność, inżynieria biomedyczna czy optoelektronika.
Kierunki inżynierskie w Warszawie - rekrutacja 2025/2026
-
AEROSPACE ENGINEERING, Politechnika Warszawska
-
ARCHITEKTURA, Politechnika Warszawska
-
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
ARCHITEKTURA WNĘTRZ, Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
-
ARCHITEKTURA WNĘTRZ, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
ARCHITEKTURA, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
-
ARCHITEKTURA, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
AUTOMATYKA I ROBOTYKA STOSOWANA, Politechnika Warszawska
-
AUTOMATYKA I ROBOTYKA, Politechnika Warszawska
-
AUTOMATYKA, ROBOTYKA I INFORMATYKA PRZEMYSŁOWA, Politechnika Warszawska
-
AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH, Politechnika Warszawska,
-
BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
BIOGOSPODARKA, Politechnika Warszawska
-
BIOGOSPODARKA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
BIOTECHNOLOGIA, Politechnika Warszawska
-
BIOTECHNOLOGIA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
BIOTECHNOLOGY, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
BUDOWNICTWO ZRÓWNOWAŻONE, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
BUDOWNICTWO, Politechnika Warszawska
-
BUDOWNICTWO, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
BUDOWNICTWO, Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
-
BUDOWNICTWO, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
CHEMIA KOSMETYCZNA, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
-
CHEMIA MEDYCZNA, Uniwersytet Warszawski
-
CHEMIA OGÓLNA, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
-
CHEMIA ŻYWNOŚCI, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
-
CHEMIA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA, Uniwersytet Warszawski
-
CIVIL ENGINEERING, Politechnika Warszawska
-
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATION SYSTEMS, Politechnika Warszawska
-
COMPUTER SCIENCE, Politechnika Warszawska
-
COMPUTER SCIENCE, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
-
CYBERBEZPIECZEŃSTWO, Politechnika Warszawska
-
EKSPLOATACJA INFRASTRUKTURY KOMUNIKACYJNEJ, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
ELECTRIC AND HYBRID VEHICLES ENGINEERING, Politechnika Warszawska
-
ELECTRICAL ENGINEERING, Politechnika Warszawska
-
ELEKTROMOBILNOŚĆ, Politechnika Warszawska
-
ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA, Politechnika Warszawska
-
ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
ELEKTRONIKA, Politechnika Warszawska
-
ELEKTROTECHNIKA, Politechnika Warszawska
-
ENERGETYKA, Politechnika Warszawska
-
ENERGETYKA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
ENVIRONMENTAL ENGINEERING, Politechnika Warszawska
-
FIZYKA TECHNICZNA, Politechnika Warszawska
-
FOTONIKA, Politechnika Warszawska
-
GASTRONOMIA I HOTELARSTWO, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
GEODEZJA I KARTOGRAFIA, Politechnika Warszawska
-
GEODEZJA I KATASTER, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
GEOINFORMATYKA, Politechnika Warszawska
-
GEOLOGIA STOSOWANA, Uniwersytet Warszawski
-
GOSPODARKA PRZESTRZENNA, Politechnika Warszawska
-
GOSPODARKA PRZESTRZENNA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
HODOWLA I OCHRONA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH I DZIKICH, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
INFORMATYKA I SYSTEMY INFORMACYJNE, Politechnika Warszawska
-
INFORMATYKA STOSOWANA, Politechnika Warszawska
-
INFORMATYKA, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
-
INFORMATYKA, Politechnika Warszawska
-
INFORMATYKA, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
-
INFORMATYKA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
INFORMATYKA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INFORMATYKA, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
-
INFORMATYKA, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
INFORMATYKA, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
-
INFRASTRUKTURA KOMUNIKACYJNA I TRANSPORT MULTIMODALNY, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA EKOLOGICZNA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
INŻYNIERIA GEOPRZESTRZENNA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INŻYNIERIA I ANALIZA DANYCH, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA I GOSPODARKA WODNA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
INŻYNIERIA INTERNETU RZECZY, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA KOSMICZNA I SATELITARNA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INŻYNIERIA MATERIAŁOWA, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA MATERIAŁOWA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INŻYNIERIA OCHRONY ZDROWIA I PROMOCJA, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
-
INŻYNIERIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA SYSTEMÓW BEZZAŁOGOWYCH, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
INŻYNIERIA SYSTEMÓW BIOTECHNICZNYCH, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, Politechnika Warszawska
-
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
KRYPTOLOGIA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
LEŚNICTWO, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
LOGISTYKA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
LOGISTYKA, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
-
LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA, Politechnika Warszawska
-
LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
LOTNICTWO, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
-
MEBLARSTWO, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, Politechnika Warszawska
-
MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
MECHANIKA I PROJEKTOWANIE MASZYN, Politechnika Warszawska
-
MECHANIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH, Politechnika Warszawska
-
MECHATRONICS OF VEHICLES AND CONSTRUCION, Politechnika Warszawska
-
MECHATRONICS, Politechnika Warszawska
-
MECHATRONIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH, Politechnika Warszawska
-
MECHATRONIKA, Politechnika Warszawska
-
MECHATRONIKA, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
NANOINŻYNIERIA, Uniwersytet Warszawski
-
OCHRONA ŚRODOWISKA, Politechnika Warszawska
-
OCHRONA ŚRODOWISKA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
OCHRONA ŚRODOWISKA, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
OGRODNICTWO MIEJSKIE I ARBORYSTYKA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
OGRODNICTWO, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
PAPIERNICTWO I POLIGRAFIA, Politechnika Warszawska
-
POWER ENGINEERING, Politechnika Warszawska
-
ROLNICTWO, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
TECHNOLOGIA BIOMEDYCZNA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
TECHNOLOGIA CHEMICZNA, Politechnika Warszawska
-
TECHNOLOGIA DREWNA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
TECHNOLOGIE ENERGII ODNAWIALNEJ, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
TELECOMMUNICATIONS, Politechnika Warszawska
-
TELEKOMUNIKACJA, Politechnika Warszawska
-
TOWAROZNAWSTWO I MARKETING ŻYWNOŚCI, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
TRANSPORT, Politechnika Warszawska
-
WZORNICTWO, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ, Politechnika Warszawska
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Politechnika Warszawska
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
-
ZOOTECHNIKA, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I OCENA ŻYWNOŚCI, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie
Gdzie studiować studia inżynierskie w Warszawie?
Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: automatyki, informatyki, biotechnologii, elektrotechniki, budowy maszyn. Absolwenci studiów inżynierskich odnajdują się w pracy w firmach informatycznych, branży technologicznej, elektronicznej i motoryzacyjnej, geodezji, architekturze.
Jeżeli wybierasz studia inżynierskie, czekać będzie na ciebie nie tylko bogata oferta kierunkowa. Została ona bowiem przygotowana przez różnorodne ośrodki akademickie w Warszawie. Zorientuj się zatem odpowiednio wcześnie, którą z uczelni wybrać.
Czekają na ciebie publiczne ośrodki akademickie takie jak Politechnika Warszawska. Jeśli chciałbyś z kolei połączyć umiejętności techniczne z wykształceniem wojskowym, możesz wybrać Wojskową Akademię Techniczną. To jednak nie koniec. W Warszawie czeka na ciebie bowiem wiele różnorodnych szkół w sektorze niepublicznym.
Pamiętaj, że obecnie szk&am
WARTO TO WIEDZIEĆ
Studia inżynierskie przede wszystkim możecie zrealizować na Politechnice Warszawskiej która oferuje takie kierunki jak:
-
Elektronika – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Informatyka – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Telekomunikacja – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Automatyka I Robotyka – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria Biomedyczna – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Computer Science – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Elektronika I Telekomunikacja – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Telecommunications – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Elektrotechnika – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Electrical Engineering – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria Chemiczna i Procesowa – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria Materiałowa – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Budownictwo – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Global production engineering&management – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Mechanika i budowa maszyn – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Papiernictwo i poligrafia – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Environmental engineering – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria środowiska – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Power Engineering – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria biomedyczna – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Mechatronics – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Mechatronika – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Electric and hybrid vehicles engineering – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
dowiedz się więcej
Studia inżynierskie obejmują również wszystkie specjalizacje informatyczne, architekturę i jej pochodne oraz optykę, akustykę i specjalizacje fizyczne. Z opisem tych kierunków możecie zapoznać się na podstronach studia architektoniczne, studia fizyczne itd.
Kolejną uczelnią, na którą możecie wybrać się, by zdobyć tytuł zawodowy inżyniera i rozpocząć swoją fascynującą przygodę z byciem twórczym konstruktorem, jest Wojskowa Akademia Techniczna, na której możecie zrealizować studia cywilne, jak i studia wojskowe (jednocześnie!). Kierunki inżynierskie, jakie oferuje uczelnia to:
-
Budownictwo – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia – studia II stopnia, interdyscyplinarne
-
Elektronika i Telekomunikacja – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Geodezja i Kartografia – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Informatyka – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Inżynieria Bezpieczeństwa – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Inżynieria Kosmiczna i Satelitarna – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Inżynieria Materiałowa – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Logistyka – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Lotnictwo i Kosmonautyka – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Mechanika i Budowa Maszyn – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Energetyka – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
-
Mechatronika – studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
dowiedz się więcej
Również ofertę skierowaną ku przyszłym inżynierom przygotowała uczelnia państwowa Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie studiować możecie:
-
Inżynieria ekologiczna – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Rolnictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne,
-
Ogrodnictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne,
-
Bioinżynieria zwierząt - studia I i II stopnia, stacjonarne,
-
Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Zootechnika - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Budownictwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria i gospodarka wodna - studia I stopnia, stacjonarne
-
Inżynieria środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Meblarstwo - studia I stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Technologia drewna - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Bezpieczeństwo żywności - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Technologia żywności i żywienie człowieka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Towaroznawstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne
-
Gastronomia i hotelarstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Inżynieria systemów biotechnicznych - studia I stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Technologie energii odnawialnej - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
-
Informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
dowiedz się więcej
UCZELNIE NIEPUBLICZNE STUDIA INŻYNIERSKIE
Oprócz PW, SGGW i WATu studia inżynierskie oferują uczelnie: Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania.