Cyberbezpieczeństwo
Warszawa
Pokaż
Specjalności na kierunku elektrotechnika i automatyka
Specjalności na kierunku informatyka
Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku systemy informacyjne w bezpieczeństwie
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne, online |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku cyberbezpieczeństwo rozpocznie się 2 stycznia 2024 r. i potrwa do 31 grudnia 2024 r. | cyberbezpieczeństwo - terminy rekrutacji >
Uczelnie
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo możesz podjąć na 10 uczelniach publicznych oraz 15 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | cyberbezpieczeństwo - uczelnie >
Opis kierunku
Cyberbezpieczeństwo to studia, które pozwalają na otrzymanie interdyscyplinarnej wiedzy. Studenci zostaną zapoznani z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem sieci, systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi. Poznają również metody i narzędzia do ochrony danych w sieci. Aby korzystanie z tych kwalifikacji było możliwe, potrzebne jest również zdobycie wszechstronnych umiejętności informatycznych.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku cyberbezpieczeństwo najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: informatyka, matematyka, fizyka, biologia, chemia, język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studenci cyberbezpieczeństwa poznają zasady działania podstawowych narzędzi kryptograficznych oraz uczą się wykorzystywania nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych. A gdzie znajdą pracę po zakończeniu nauki? Czekać na nich będą między innymi centra danych czy praca w instytucjach sektora bankowego oraz wszystkich miejscach, gdzie szczególną rolę odgrywa bezpieczeństwo danych.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku cyberbezpieczeństwo:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek cyberbezpieczeństwo można realizować tylko w trybie stacjonarnym. W przypadku tej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na powyższych studiach będzie realizować treści z obszaru nauk informatycznych i politycznych.
Jako student kierunku cyberbezpieczeństwo będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego, informatyki czy nauk politycznych i społecznych.
W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
W czasie studiów wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej.
Jako student nauczysz się korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych i teleinformatycznych, stosowanych w celach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym.
Ponadto, dowiesz się w jaki sposób zarządzać bezpieczeństwem organizacji w środowisku cyfrowym. Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową, co realnie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek cyberbezpieczeństwo:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).
W zależności od uczelni studia pierwszego stopnia na kierunku cyberbezpieczeństwo będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów lub trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł inżyniera lub licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Cyberbezpieczeństwo
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Ja długo miałem wątpliwości czy warto iść na cyberbezpieczeństwo i postawiłem na podyplomówkę z tego kierunku na WSKZ-ecie. Czy było warto? Biorąc pod uwagę moje dzisiejsze stanowisko, myślę że jak najbardziej :). Dodatkowo jest forma zdalna, więc powinieneś dać radę
Myślicie, że warto to studiować? Zastanawiam się nad tym kierunkiem, ale pracuję na etacie, więc łatwo nie będzie