1. Typ i tryb studiów
Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk technicznych i ścisłych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć oraz wykładów akademickich tematycznie powiązanych z naukami ścisłymi, mechaniką, automatyką oraz innymi dyscyplinami technicznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
Akumulacja energii w pojazdach
-
Inżynieria pojazdów elektr. i hybrydowych
-
Metoda elementów skończonych (MES)
Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań oraz planów zawodowych. Aktualną ofertę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będą miały w dużej części wymiar praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności. Jako student nauczysz się zasad projektowania i konstrukcji maszyn oraz różnego typu pojazdów.
Ponadto poznasz zaawansowane programy i narzędzia informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę inżynierską. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Pojazdy elektryczne i hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich produkcją nieustannie wzrasta i powiększa się o nowe rozwiązania i modele. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.
Z myślą o wykształceniu takich ekspertów powstał kierunek Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych, który wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego rynku w tym zakresie. Jeżeli zatem interesujesz się motoryzacją, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to być może Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!
5. Gdzie studiować inżynierię pojazdów elektrycznych i hybrydowych
Jakie uczelnie w Polsce kierunek inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych: