1. Typ i tryb studiów
Osoby chcące zdobyć wyższe wykształcenie mogą wybierać pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi. Kierunek politologia można realizować w dwóch powyższych trybach. Jeżeli jesteś osobą dyspozycyjną wybierz pierwszą opcją, w której zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć naukę z innymi aktywnościami, zdecyduj się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk społecznych.
Studia na kierunku Politologia możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Program nauczania na kierunku politologia będzie oscylował wokół nauk związanych z polityką, ekonomią, gospodarką oraz socjologią. W planie zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:
-
psychologia polityki
-
komunikowanie polityczne
-
teoria polityki
-
metodologia badań politologicznych
Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Pełną ofertę bloków specjalnościowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku politologia, wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W ramach licznych warsztatów nauczysz się analizować i interpretować wybrane zjawiska społeczne i gospodarcze, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
Ponadto dowiesz się, w jaki sposób zarządzać instytucjami politycznymi. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę zagraniczną.
4. Dla kogo ten kierunek
Chcesz piąć się po szczeblach kariery politycznej? Interesujesz się sytaucją w kraju oraz na świeciem, a dodatkowo chciałbys mieć wpływ na życie społeczeństwa? Dzięki studiom na kierunku politologia kariera polityczna stoi przed Toba otworem?
Jeżeli zatem chciałbyś przenieść swoje zainteresowania na przyszłą karierę zawodową w tej dziedzinie to politoligia jest kierunkiem, dzięki któremu będziesz mógł dołączyć do grona środowiska politycznego!
5. Gdzie studiować Politologię
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Politologia: