Informatyka i ekonometria
Warszawa
Pokaż
Studia na kierunku informatyka i ekonometria to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera/licencjata lub magistra).
Studia na kierunku informatyka i ekonometria | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku informatyka i ekonometria możesz podjąć na 10 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | informatyka i ekonometria - uczelnie >
Specjalności
Współczesne studia z informatyki i ekonometrii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku informatyka i ekonometria: analityka gospodarcza, analiza danych społeczno - gospodarczych, bezpieczeństwo informacji, biznes elektroniczny, e-biznes, grafika komputerowa i techniki internetowe, informatyka stosowana.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku informatyka i ekonometria najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: informatyka, fizyka, matematyka, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku informatyka i ekonometria:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku informatyka i ekonometria: analiza wielowymiarowa, techniki obliczeniowe, mikroekonomia, makroekonomia, ubezpieczenia.
Czego nauczysz się w ramach studiów Informatyka i ekonometria? Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności analityczne, które wykorzystasz w rozwiązywaniu praktycznych problemów ekonomicznych.
Dodatkowo zdobędziesz wiedzę o mechanizmach ekonomicznych działających w największych gospodarkach świata. Warto także podkreślić, że kierunek Informatyka i ekonometria spełnia warunki akredytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej, co zdecydowanie wyróżnia ten kierunek z zakresie jakości kształcenia.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku informatyka i ekonometria możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Szukasz ciekawych studiów ekonomicznych zorientowanych na kształcenie przyszłych analityków ekonomicznych i informatycznych? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i chcesz wykorzystać te zdolności studiując przyszłościowy kierunek? Jeżeli tak to Informatyka i ekonometria to może być świetny początek Twojej ścieżki edukacyjnej!
3. Gdzie studiować informatykę i ekonometrię
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek informatyka i ekonometria:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Informatyka i ekonometria? Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę jako: analityk, specjalista do spraw produkcji, reklamy lub sprzedaży, kierownik działu, analityk rynku pieniężnego, specjalista do spraw zarządzania aktywami finansowymi, analityk systemów informatycznych.
Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, co oznacza, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie. Jeżeli zatem masz zdolności w dziedzinie nauk ścisłych i chciałbyś wkroczyć w świat prężnie rozwijających się gospodarek to ten kierunek jest dla Ciebie!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Informatyka i ekonometria
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia