INŻYNIERIA TRANSPORTU studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Inżynieria transportu to niezwykle przyszłościowe i interesujące studia drugiego stopnia skierowane do wszystkich tych, których pasją jest motoryzacji i którzy chcieliby związać z nią swoją przyszłość zawodową. Zadaniem tego kierunku jest wykształcenie specjalistów z obszaru gałęzi gospodarki jaką jest transport.

Na tę niezwykle szeroką dyscyplinę składa się wiele istotnych czynników, takich jak: budowa, eksploatacja czy zarządzanie bezpieczeństwem. Absolwenci inżynierii transportu będą mieć profesjonalne i wszechstronne wykształcenie z zakresu wszystkich tych aspektów wiedzy. Jeżeli więc chciałbyś poznać specyfikę branży transportowej, rozwinąć swoje zainteresowania i jednocześnie zdobyć przyszłościowy i perspektywiczny zawód to studia na kierunku inżynieria transportu są dla ciebie stworzone.

 

Czego nauczysz się na kierunku inżynieria transportu?

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na dziedzinę, jaką jest transport. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których dowiesz się więcej na temat budowy i eksploatacji środków motoryzacyjnych oraz nauczysz się zarządzać ich bezpieczeństwem.

Co więcej, nauczysz się obsługiwać profesjonalną aparaturę diagnostyczną, która pozwoli ci wykonywać czynności związane z badaniem bezpieczeństwa pojazdów. Podczas nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która najbardziej odpowiada twoim zainteresowaniom i planom zawodowym. Jeżeli zdecydujesz się na diagnostykę i urządzenia mechatroniczne pojazdów samochodowych skupisz się na zdobywaniu wiedzy z zakresu nowoczesnych metod diagnostycznych czy metod stosowanych podczas projektowania środków transportu.

Natomiast wybierając organizację transportu nauczysz się zarządzać ruchem drogowym, prowadzić procesy przewozowe oraz nadzorować ruch samochodowy. . Dzięki tak bogatej ofercie kształcenia będziesz mógł skupić się na zdobywaniu kwalifikacji z wybranej przez siebie dyscypliny. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności praktyczne. Umożliwią Ci to liczne warsztaty, wyjazdy terenowe czy praktyki, które zrealizujesz w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria transportu będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu budowy, eksploatacji oraz zarządzania bezpieczeństwem środków motoryzacyjnych. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru. Jako absolwent będziesz mógł pracować w przemyśle transportowym oraz we wszystkich firmach, posiadających dział odpowiadający za logistykę i transport.

Ponadto, z powodzenie znajdziesz zatrudnienie w firmach motoryzacyjnych i serwisach samochodowych. Będziesz miał także wszelkie kompetencje i umiejętności do pracy w wydziałach komunikacyjnych urzędów miast, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich. Dzięki zajęciom oscylującym wokół tematyki związanej z zarządzaniem będziesz przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że są to studia drugiego stopnia wszyscy kandydaci muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA TRANSPORTU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku transport i logistyka

Specjalności na kierunku budownictwo

Specjalności na kierunku inżynieria środków transportu

Specjalności na kierunku transport i logistyka

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA TRANSPORTU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA TRANSPORTU:

  • znajomość budowy pojazdów samochodowych
  • znajomość nowoczesnych metod diagnostycznych
  • umiejętność zarządzania bezpieczeństwem transportu
  • umiejętność zarządzania ruchem drogowym
  • umiejętność projektowania i prowadzenia procesów przewozowych
  • umiejętność nadzorowania procesów transportowych

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INŻYNIERIA TRANSPORTU:

  • firmy motoryzacyjne
  • autoryzowane serwisy samochodowe
  • wydziały komunikacyjne w urzędach miast, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich
  • firmy zajmujące się obsługiwaniem, planowaniem i zarządzaniem procesami eksploatacji pojazdów

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA TRANSPORTU

  Komentarze (0)