PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Janusz Korczak był niezwykłym pedagogiem, który już na zawsze zapisał się na kartach historii i kultury polskiej. Jego nauki wciąż są dużą inspiracją i pomocą dla adeptów sztuki pedagogicznej, podobnie jak złote myśli, których jest aktorem. Jednym z bardziej trafnych i popularnych cytatów jest ten o dzieciach, ich mądrości i wrażliwości : Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż. Korczak zwraca w nim uwagę także na rolę dorosłego w wychowaniu dziecka i kształtowaniu jego psychiki.

W dużej mierze to właśnie na tych dwóch wyznacznikach opiera się cala, niezwykle bogata dziedzina nauki, jaką jest pedagogika. Pedagodzy są wciąż niezwykle cenionymi na polskim i zagranicznym rynku pracy, specjalistami, dlatego też studia oscylujące wokół tych tematów cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Jednym z kierunków kompleksowo przygotowujących do pracy z dziećmi jest: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jeśli tylko jesteś osobą empatyczną z głową pełną pomysłów, która chętnie wykorzysta swoją kreatywność w pracy z dziećmi, to te studia są dla Ciebie idealnym wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

W trakcie tych niezwykle interesujących i rozwijających studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę pedagogiczną, dydaktyczną i psychologiczną. W ofercie kształcenia przewidziano wiele ciekawym zajęć i warsztatów praktycznych, przygotowujących do zawodu nauczyciela i pedagoga. Jako student nauczysz się metod i technik wykorzystywanych przy rozwiązywaniu problemów wychowawczych we wczesnym dzieciństwie.

Ponadto, dowiesz się jak wygląda fizyczny i psychiczny rozwój dziecka na każdym etapie jego życia, co niewątpliwie pomoże Ci w lepszym zrozumieniu zachowań młodego człowieka i zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student będziesz także uczęszczał na lektorat z języka obcego, na którym nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej, co będzie miało realny wpływ na zwiększenie twoich perspektyw zawodowych. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego i innowacyjnego kierunku, jakim jest pedagogika z terapią pedagogiczną będziesz miał bogatą wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru pedagogiki, dydaktyki czy psychologii. Dobyte, w czasie kursu, kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że z powodzeniem znajdziesz atrakcyjną i stabilną pracę zgodną z twoim wykształceniem.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu nauczyciela przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Inną, równie ciekawą perspektywą może być związanie swojej przyszłości ze stanowiskiem pedagoga szkolnego. Co więcej będziesz mógł pracować jako wychowawca na wycieczkach i wyjazdach kolonijnych. Dodatkowo, idealnym wyborem będzie dla Ciebie praca animatora, podczas której wykorzystasz swoje umiejętności aktywizacji i organizacji wolnego czasu. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe. 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna , brane są pod uwagę wyniki matury z języka polskiego, matematyki, biologii, historii, WOS-u, geografii lub języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Ścieżki kształcenia na kierunku pedagogika

Specjalności na kierunku pedagogika

Specjalności na kierunku pedagogika

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Pedagogiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA:

 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • wiedza psychologiczna
 • znajomość różnorodnych zaburzeń rozwojowych
 • umiejętność diagnozowania zaburzeń rozwojowych
 • metodykę kształcenia na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym
 • teoria i historia pedagogiki
 • umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka angielskiego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA:

 • nauczyciel w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych
 • wychowawca kolonijny
 • animator
 • pedagog szkolny
 • ośrodki wychowawcze
 • instytucje kultury
 • instytucje i organizacje pozaszkolne związane z działalnością wychowawczą
 • prowadzący zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Komentarze (0)