Bezpieczeństwo
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" (filia w Gdańsku)
Pokaż
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku elektrotechnika i automatyka
Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Specjalności na kierunku inżynieria bezpieczeństwa
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy
Specjalności na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Studia na kierunku bezpieczeństwo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku bezpieczeństwo | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne, online |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku bezpieczeństwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | bezpieczeństwo - uczelnie >
Podczas studiów na kierunku bezpieczeństwo studenci zdobędą kompleksową wiedzę na temat bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego. Ponadto dowiedzą się więcej o polityce państwowej i zagranicznej, kryminalistyce i kryminologii oraz rozwiną kompetencje społeczne. Co więcej nauczą się podejmowania działań z obszaru bezpieczeństwa, zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz zwalczania przestępczości zorganizowanej i cyberprzestępczości.
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w służbach mundurowych, między innymi w policji, czy straży granicznej. Dobrym rozwiązaniem będzie także praca w służbach zbrojnych, jednostkach administracji publicznej oraz w centrach zarządzania kryzysowego.
Kandydaci na kierunek bezpieczeństwo powinni zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej. Dzięki temu będą mogli wcześniej podjąć odpowiednie przygotowania i zwiększyć swoje szanse na tle innych. W tym przypadku konieczne będzie zdanie egzaminu maturalnego oraz dostarczenie wymaganych dokumentów, których wykaz znajduje się na oficjalnej stronie internetowej uczelni wyższej.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe to priorytet polityki państwa, dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Ich kształceniem zajmują się studia na kierunku bezpieczeństwo. Program zakłada realizację specjalizacji, dzięki którym studenci zyskają wszechstronną wiedzę z konkretnego obszaru tematycznego. Ponadto rozwiną wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Studia na kierunku bezpieczeństwo możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku bezpieczeństwo będzie oscylował wokół nauk administracyjnych, prawnych, politycznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem i bezpieczeństwem. W ramach kształcenia studenci zyskają wszechstronną wiedzę na temat bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego oraz kryminologii i kryminalistyki.
Poza wiedzą teoretyczną rozwiną także umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczą się zarządzania w sytuacjach kryzysowych, podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym oraz przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom. Co więcej poznają zasady zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa, zbierania dowodów i podejmowania działań identyfikacyjnych. Podczas uczestnictwa w zajęciach warsztatowych nauczą się również nadzorowania i dowodzenia pracami z zakresu bezpieczeństwa.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku bezpieczeństwo będą trwały trzy lata (studia I stopnia) lub dwa lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dyplom ukończenia studiów na kierunku bezpieczeństwo daje wiele możliwości zawodowych. Absolwenci bez problemu odnajdą się jako pracownicy jednostek administracji publicznej. Dobrym rozwiązaniem będzie także zatrudnienie w służbach mundurowych, między innymi w Policji, Straży Granicznej, czy Straży Miejskiej. Po ukończeniu studiów można także pracować w siłach zbrojnych, centrach zarządzania kryzysowego oraz na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, a także w firmach ochroniarskich. Absolwenci bez problemu założą także własną działalność gospodarczą lub rozpoczną prace na arenie międzynarodowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku BEZPIECZEŃSTWO
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia