Etyka studia - kierunek studiów

Zasady Unii Europejskiej w obszarze etyki są bardzo restrykcyjne i muszą być bezwzględnie przestrzegane. Dlatego też tak ważne jest wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie. Jako absolwent etyki to właśnie Ty możesz dołączyć do tego grona! Jeżeli Twoją mocną strona są nauki humanistyczne i nie jest Ci obojętny los innych ludzi to ten kierunek może być dobrym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej.

Dla kogo przeznaczone są studia na kierunku Etyka? Przede wszystkim są to studia skierowane do osób, które chciałyby uzyskać uprawnienia do nauczania etyki lub filozofii w szkołach podstawowych i gimnazjach. Co więcej, w ramach studiów przewidziane są zajęcia z zakresu bioetyki, etyki biznesu, środowiskowej, mediów i innych etyk szczegółowych, co w przyszłości umożliwi Ci pracę jako specjalista w jednych z tych dziedzin. Sprawdzisz się również w najróżniejszych dyskusjach filozoficznych i etycznych na tematy, które obecnie wywołują kontrowersje. Niewątpliwie są to studia, które rozwiną Cię intelektualnie z jednoczesnym przekazaniem ugruntowanej wiedzy i kompetencji. Nie zapomnij także, że etyka to obecnie szybko rozwijająca się dziedzina nauk humanistycznych w Europie Zachodniej, co daje świetne perspektywy pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jeżeli zatem chciałbyś zagłębić się w filozoficzne dyskusje i etyczne debaty to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na etykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: biologia, filozofia, fizyka i astronomia, historia, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ETYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując etykę

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • wiedzy w zakresie przedmiotów stanowiących fundament wykształcenia : historii filozofii, logiki i etyki,
   • podstawowych pojęć etycznych: wartości, norm i oceny, powinności i cnot moralnych, ideałów i sankcji moralnych (sumienie),
   • samodzielnej analizy i oceny współczesnych problemów i konfliktów moralnych ,
   • systemów etyki europejskiej i przemian w myleniu etycznym, kwestii spornych, kształtowania się i ewoluowania podstawowych pojęć z zakresu etyki,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku etyka

   Absolwent kierunku etyka znajdzie zatrudnienie jako:
   • nauczyciel filozofii lub etyki w szkołach podstawowych, gimnazjach i ponadgimnazjalnych,
   • specjalista do spraw etyki i etyk szczegółowych,
   • pracownik w firmie do spraw public relations.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ETYKA

   Komentarze (0)