Kierunki studiów przyrodnicze

Kierunki studiów przyrodnicze

Kierunki studiów przyrodnicze

Największy wybór kierunków

przyrodniczych w Polsce

Odkryj studia przyrodnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2021

Dodaj do ulubionych

Kierunki studiów przyrodnicze 2021

Kierunki studiów przyrodnicze w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów może zależeć od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

KIERUNKI PRZYRODNICZE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów
A
B
bioanalytical technologies
D
E
F
G
H
hydrobiology
I
J
K
M
N
nauczanie biologii i przyrody
O
ogrodnictwo miejskie i arborystyka
P
psychologia i biologia zwierząt
R
T
technologia biomedyczna
U
Z
Ż
Rozwiń

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PRZYRODNICZE

Miasto
SORTOWANIE:
A
B
D
E
F
G
H
I
K
M
N
O
P
S
T
W
Z
Ż
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ KIERUNKI STUDIÓW PRZYRODNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

POPULARNE KIERUNKI PRZYRODNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

KIERUNKI STUDIÓW PRZYRODNICZE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:
A
agroekologia - studia podyplomowe
B
biologia - studia podyplomowe
biologia w terenie - studia podyplomowe
biotechnologia - studia podyplomowe
C
D
dietetyka - studia podyplomowe
E
F
G
geografia - studia podyplomowe
H
hodowla lasu - studia podyplomowe
hortiterapia - studia podyplomowe
K
M
N
neurologopedia - studia podyplomowe
O
P
przyroda - studia podyplomowe
R
S
T
tereny zieleni - studia podyplomowe
Z
Ż
Rozwiń

Trzeba wiedzieć

Jak wyglądają studia na kierunkach przyrodniczych

Kończysz liceum. Podczas trzech lat nauki przyswoiłeś sobie niemal wszystkie prawa biologii. Bez problemu rozpoznajesz która substancja ma pH zasadowe, a która obojętne. Chemia i biologia nie mają przed Tobą tajemnic. W przyszłości chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i mieć wpływ na teorie badawcze.

Jako student kierunków biologicznych nauczysz się wykonywania podstawowej analizy i charakterystyki metod badawczych, diagnostyki medycznej i ochrony środowiska. Kierunki biologiczne to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka na najwyższym poziome.

Podczas nauki będziesz miał możliwość pracy na najwyższej jakości wyposażeniu laboratoryjnym. Kierunki biologiczne stają się kierunkami interdyscyplinarnymi. Łączą swą działalność z innymi dziedzinami nauki. Poprzez współpracę między kierunkową absolwent staje się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

 

Po ukończeniu kierunków biologicznych zatrudnienie znajdziesz w koncernach farmaceutycznych, przemyśle żywieniowym oraz w branży kosmetycznej. Swoją przyszłości możesz również związać z rolnictwem, leśnictwem lub z przemysłem hodowlanym. 

 

Typ studiów

Kierunki studiów przyrodniczych można podzielić na:

  • studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie);
  • studia II stopnia (magisterskie).

 

Kierunki studiów przyrodniczych zostały stworzone z myślą o osobach, które nie mają większych problemów z przedmiotami takimi jak biologia, chemia czy nawet geografia. Jeśli jesteś jedną z nich, swoją przygodę z kierunkami przyrodniczymi rozpoczniesz od kształcenia I stopnia. To, ile będzie ono trwać, zależy w dużej mierze od uczelni.

Nauka I stopnia na uniwersytetach trwa na ogół trzy lata i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Na politechnikach z kolei studenci podczas kształcenia I stopnia zdobywają wiedzę przez 3,5 roku (7 semestrów) i otrzymują tytuł inżyniera.

Po zakończeniu studiów I stopnia czas na kontynuację nauki. Przyszli biolodzy, laboranci i naukowcy kształcą się na studiach magisterskich, które również mogą się od siebie nieco różnić.

Osoby decydujące się na dalszą naukę na uniwersytetach będą zdobywać wiedzę przez 2 dwa lata. Studentów politechnik czeka półtora roku nauki.

Studia magisterskie to czas dopracowania wiedzy i doszlifowania umiejętności oraz oczywiście przygotowania do obrony najważniejszej pracy dyplomowej.

 

 

Tryb studiów

Na studentów czekają również zajęcia w dwóch trybach:

  • studia dzienne (stacjonarne);
  • studia zaoczne (niestacjonarne).

 

Studia stacjonarne cieszą się największą popularnością w grupie kierunków biologicznych. Dzieje się tak dlatego, że na studentów czeka szereg laboratoriów, podczas których zdobywają oni praktyczne kwalifikacje zawodowe.

Tego typu ćwiczenia trudno byłoby zagospodarować w planie studiów niestacjonarnych, kiedy zajęcia odbywają podczas weekendowych zjazdów naukowych. Co więcej! Studia stacjonarne w na państwowych uczelniach nie wiążą się z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

W grupie przyrodniczych studiów niestacjonarnych również znalazło się kilka kierunków studiów. To doby wybór dla osób, które chciałyby połączyć ze sobą różnorodne aktywności zawodowe. Warto pamiętać jednak, że kształcenie niestacjonarne jest odpłatne niezależnie, czy to oferta przygotowana przez uczelnię państwową czy prywatną.

 

 

ODKRYJ KIERUNKI STUDIÓW PRZYRODNICZE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)